2026 йилда Ўзбекистон медиа футбол лигасининг илк мавсуми ўтказилади
Бугун Ўзбекистон медиа футбол лигасининг (United MFL) дастлабки мавсумига бағишланган конференция бўлиб ўтди. Тадбирда Спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Ўзбекистон футбол ассоциацияси раҳбарияти иштирок этиб, мамлакат спортида илк бор амалга оширилаётган ушбу лойиҳани қўллаб-қувватлашини билдирди.
Ташаббус ҳамюртларимиз орасида соғлом турмуш тарзини тарғиб этиш, шунингдек, футболга бўлган қизиқишни янада оширишга хизмат қилади. Конференция давомида бўлажак мусобақа ҳақида батафсил маълумот берилди.
Режага кўра, чемпионат 2026 йилнинг 1 март куни старт олиб, 14 июнига қадар давом этади. Унда 16 жамоа иштирок этади. Шу билан бирга, келгусида United MFL доирасида кубок беллашувларини ташкил этиш ҳам кўзда тутилган.

В 2026 году в Узбекистане состоится первый сезон Медийной футбольной лиги
Сегодня состоялась конференция, посвящённая первому сезону Медийной футбольной лиги Узбекистана (United MFL). В мероприятии приняли участие руководство Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и Ассоциации футбола Узбекистана, которые выразили поддержку данному проекту, реализуемому в стране впервые.
Инициатива направлена на популяризацию здорового образа жизни среди соотечественников, а также на дальнейшее повышение интереса к футболу. В ходе конференции была представлена подробная информация о предстоящем турнире.
Согласно планам, чемпионат стартует 1 марта 2026 года и продлится до 14 июня. В соревнованиях примут участие 16 команд. Кроме того, в дальнейшем в рамках United MFL планируется проведение кубковых соревнований.