“Uzbekistan Judo Tour” мусобақасининг сўнгги босқичи бўлиб ўтди
Бугун пойтахтимиздаги “Олимпия шаҳарчаси”да дзюдо бўйича “Uzbekistan Judo Tour” мусобақасининг жорий йил ҳисобидан сўнгги босқич беллашувлари ўтказилди. Иқтидорли ёшларни селекция қилиш мақсадида йўлга қўйилган мазкур босқич баҳсларида спортчилар 4 вазн тоифасида кураш олиб бордилар.
Соврин жамғармаси 200 миллион сўмни ташкил қилган мусобақанинг финал беллашувларини Спорт вазирлиги, МОҚ, Тошкент шаҳар ҳокимлиги ва мамлакат дзюдо федерацияси раҳбарияти кузатиб борди. Расмийлар турнир якунида тақдирлаш маросимида ҳам қатнашиб, ғолиб ва совриндорларга келгуси мусобақаларда ҳам омад тилашди.
Шунингдек, тадбир давомида спорт соҳаси ривожига қўшган ҳиссаси ҳамда “Президент Олимпиадаси” мусобақаларини юқори савияда ўтказишда қўшган ҳиссаси учун Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умрзоқовга “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишони топширилди.

23 Декабря 2025 1484
Сегодня в столичном «Олимпийском городке» прошёл заключительный этап текущего года турнира «Uzbekistan Judo Tour» по дзюдо. Данный этап, организованный с целью отбора талантливой молодёжи, собрал спортсменов, которые вели борьбу в 4 весовых категориях.
За финалом соревнований с призовым фондом в 200 миллионов сумов, наблюдали руководители Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета, хокимията города Ташкента и Федерации дзюдо страны. По итогам турнира официальные лица приняли участие в церемонии награждения, поздравив победителей и призёров.
Также в ходе мероприятия за вклад в развитие спортивной отрасли и за проведение соревнований «Президентской Олимпиады» на высоком уровне хокиму города Ташкента Шавкату Умрзакову был вручен нагрудный знак «Отличник физической культуры и спорта».