Оғир атлетика бўйича Осиё чемпионатининг тантанали очилиш маросими ўтказилди
Маълум қилганимиздек, бугун пойтахтимизда оғир атлетика бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати старт олди. Бироз аввал “Олимпия шаҳарчаси”да ташкил этилаётган мусобақанинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Маросимда Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдураҳмонов, шунингдек, Халқаро ва Осиё оғир атлетика федерациялари, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги, МОҚ ва мамлакат оғир атлетика федерацияси раҳбарияти иштирок этиб, мусобақа юқори савияда ўтказилаётгани, юртимизда оғир атлетика ривожи йилдан йилга ортиб бораётганини таъкидлаб ўтишди.
Тадбирдан сўнг кечки дастурдан ўрин олган навбатдаги вазн тоифаларининг беллашувларига навбат берилди. Эслатиб ўтамиз, ушбу чемпионатда қитъамизнинг 29 мамлакатидан ташриф буюрган 300 нафардан зиёд спортчи баҳс олиб бормоқда.

Состоялась торжественная церемония открытия чемпионата Азии по тяжёлой атлетике
Как сообщалось ранее, сегодня в столице стартовал чемпионат Азии по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи. Несколько минут назад в «Олимпийском городке» состоялась торжественная церемония открытия соревнований.
В мероприятии приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, а также руководство Международной и Азиатской федераций тяжёлой атлетики, Министерства спорта Республики Узбекистан, Национального Олимпийского комитета и Федерации тяжёлой атлетики страны. В своих выступлениях они отметили высокий уровень организации чемпионата и подчеркнули, что тяжёлая атлетика в нашей стране из года в год продолжает динамично развиваться.
После завершения церемонии открытия стартовала вечерняя программа соревнований. Напомним, что в чемпионате принимают участие более 300 атлетов из 29 стран Азии.