Оғир атлетика бўйича Осиё чемпионатининг тантанали очилиш маросими ўтказилди
Маълум қилганимиздек, бугун пойтахтимизда оғир атлетика бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати старт олди. Бироз аввал “Олимпия шаҳарчаси”да ташкил этилаётган мусобақанинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Маросимда Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдураҳмонов, шунингдек, Халқаро ва Осиё оғир атлетика федерациялари, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги, МОҚ ва мамлакат оғир атлетика федерацияси раҳбарияти иштирок этиб, мусобақа юқори савияда ўтказилаётгани, юртимизда оғир атлетика ривожи йилдан йилга ортиб бораётганини таъкидлаб ўтишди.
Тадбирдан сўнг кечки дастурдан ўрин олган навбатдаги вазн тоифаларининг беллашувларига навбат берилди. Эслатиб ўтамиз, ушбу чемпионатда қитъамизнинг 29 мамлакатидан ташриф буюрган 300 нафардан зиёд спортчи баҳс олиб бормоқда.

Opening ceremony of the Asian Youth & Junior Weightlifting Championships held
As previously reported, the Asian Youth & Junior Weightlifting Championships began today in the capital. A short while ago, the opening ceremony of the competition was held at the New Uzbekistan Olympic Town.
The ceremony was attended by Odil Abdurahmonov, the representative of the President of the Republic of Uzbekistan for sports, as well as representatives of the International and Asian Weightlifting Federations, the Ministry of Sports of the Republic of Uzbekistan, the NOC and the Uzbekistan Weightlifting Federation. They noted that the competition is being held at a high level and that weightlifting is developing year by year in our country.
Following the ceremony, the next weight categories in the evening programme took place. As a reminder, more than 300 athletes from 29 countries of the continent are competing at these championships.