Ихтиёр Ботиров Осиё чемпионатида олтин медални қўлга киритди
Бишкек шаҳрида ташкил этилаётган (Қирғиз Республикаси) спорт курашлари бўйича Осиё чемпионатида дастлабки медаль эгалари аниқланди. Қувонарлиси, бугунги кун дастурида Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари 1 тадан олтин, кумуш ва бронза медалларига сазовор бўлишди. Олтин медални -55 кг вазн тоифасида курашган Ихтиёр Ботиров келтирди.
🥇 Олтин медаль:
-55 кг: Ихтиёр Ботиров
🥈 Кумуш медаль:
-130 кг: Рафаэл Ситсуашвили
🥉 Бронза медаль:
-77 кг: Дониёрхон Накибов
Саралаш беллашувларида гиламга чиққан юртдошларимиздан Алишер Ғаниев финал йўлланмасини қўлга киритди. Шунингдек, яна икки нафар полвонимиз Абдумалик Аминов (-67 кг) ва Шаҳзод Қўчқоров (-72 кг) эртага бронза медали учун курашадиган бўлди.

Ихтиёр Ботиров завоевал золотую медаль чемпионата Азии
На чемпионате Азии по спортивной борьбе в Бишкеке (Кыргызская Республика) определились первые призёры. Отрадно отметить, что по итогам сегодняшнего соревновательного дня представители сборной Узбекистана завоевали по одной золотой, серебряной и бронзовой медали. Золотую награду в весовой категории до 55 кг принес Ихтиёр Ботиров.
–55 кг: Ихтиёр Ботиров
–130 кг: Рафаэль Цицуашвили
–77 кг: Дониёрхон Накибов
В отборочных поединках ещё один представитель нашей сборной, Алишер Ганиев (-60 кг), завоевал путёвку в финал. Кроме того, двое наших борцов - Абдумалик Аминов (-67 кг) и Шахзод Кучкоров (-72 кг) завтра поборются за бронзовые награды.