Бугун Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси Бош котиби Гулнора Тулқуновна Саидова таваллуд айёмини нишонламоқда.
Гулнора Саидова 1971 йил 2 август куни туғилган. 1992 йил Ўзбекистон Давлат Жисмоний тарбия ва спорт институтини тамомлаган. 2001-2008 йиллар давомида Ўзбекистон махсус Олимпиада директори, 2008-2014 йиллар давомида Бутунжаҳон махсус Олимпиада директорлар кенгаши аъзоси лавозимида фаолият олиб борган. 2019 йилдан Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси Бош котиби сифатида ишлаб келмоқда.
Миллий Олимпия қўмитаси Гулнора Тулқуновнани таваллуд айёми билан табриклаб, узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Congratulations to Gulnara Saidova!
Today, the Secretary General of the Fencing Federation of Uzbekistan Saidova Gulnara Tulkunovna celebrates her birthday.
Gulnara Tulkunovna was born on August 2, 1971. In 1992, she graduated from the Uzbek State Institute of Physical Culture and Sports. From 2001 to 2008, she worked as the director of the Special Olympics of Uzbekistan (Special Olympics Uzbekistan). In 2008-2014, she continued her activities as a member of the Board of Directors of the World Special Olympics. Since 2019, he has been the General Secretary of the Fencing Federation of Uzbekistan.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Gulnara Tulkunovna on her birthday, wishes her good health and long life.