Бугун Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси Бош котиби Гулнора Тулқуновна Саидова таваллуд айёмини нишонламоқда.
Гулнора Саидова 1971 йил 2 август куни туғилган. 1992 йил Ўзбекистон Давлат Жисмоний тарбия ва спорт институтини тамомлаган. 2001-2008 йиллар давомида Ўзбекистон махсус Олимпиада директори, 2008-2014 йиллар давомида Бутунжаҳон махсус Олимпиада директорлар кенгаши аъзоси лавозимида фаолият олиб борган. 2019 йилдан Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси Бош котиби сифатида ишлаб келмоқда.
Миллий Олимпия қўмитаси Гулнора Тулқуновнани таваллуд айёми билан табриклаб, узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Сегодня Генеральный секретарь федерации фехтования Узбекистана Саидова Гульнара Тулкуновна празднует свой День рождения.
Гульнара Тулкуновна родилась 2 августа 1971 года. В 1992 году окончила Узбекский Государственный институт физической культуры и спорта. С 2001 по 2008 год работала директором специальной Олимпиады Узбекистана (Special Olympics Uzbekistan). В 2008-2014 годы продолжала свою деятельность в составе совета директоров Всемирной Специальной Олимпиады. С 2019 года занимает пост Генерального секретаря федерации фехтования Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Гульнару Тулкуновну с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и долгих лет жизни.