Юртимизда илк бор ўтказилган Президент Олимпиадасининг тантанали ёпилиш маросими бўлиб ўтди
Бугун мамлакатимизда илк бор ўтказилган Президент Олимпиадасининг тантанали ёпилиш маросими бўлиб ўтди. Унда давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёевнинг мусобақа ғолиблари, совриндорлари ва барча иштирокчиларига табригини ўқиб эшиттирдим.
Қутловда таъкидланганидек, саралаш босқичларида иштирок этган 100 мингдан зиёд ёшлар орасидан финалгача етиб келган қарийб 3 минг нафар энг иқтидорли спортчиларимизнинг беллашувларини бутун халқимиз катта қизиқиш ва ҳаяжон билан кузатди. Эришилган ғалабалар, рекорд натижалар Янги Ўзбекистонда юксак салоҳиятли олимпия захиралари етишиб келаётганидан далолат беради.
Ёш чемпионларимиз намойиш этган ирода ва маҳорат келгусида Ўзбекистон байроғини жаҳон ареналарида янада баланд кўтаришга хизмат қилишига ишонч билдирилди.
Табрикда саралаш ва финал босқичларини юксак даражада ташкил этган ҳудудлар раҳбарлари, вазирлик ва идоралар, спорт федерациялари, ўқув муассасалари жамоалари, волонтёрлар ва спорт мухлисларига миннатдорлик изҳор этилди.
Президентимиз қутловида спортчиларга келгуси мусобақаларда янада ёрқин ғалаба ва натижалар тиладилар.

Состоялась торжественная церемония закрытия "Президентской Олимпиады"
Сегодня состоялась торжественная церемония закрытия впервые проведенной в нашей стране Президентской Олимпиады. На мероприятии я зачитал поздравление главы нашего государства Шавката Мирзиёева победителям, призерам и всем участникам соревнований.
Как было подчеркнуто в поздравлении, весь наш народ с огромным интересом и волнением следил за выступлениями почти трех тысяч самых талантливых молодых спортсменов, отобранных из более чем 100 тысяч участников предварительных этапов. Достигнутые победы и рекордные результаты стали ярким свидетельством того, что в Новом Узбекистане формируется высококлассный олимпийский резерв.
Выражена уверенность, что воля и мастерство, продемонстрированные нашими юными чемпионами, послужат дальнейшему укреплению спортивной славы Узбекистана на международных аренах.
В поздравлении также была выражена благодарность руководителям регионов, министерств и ведомств, спортивных федераций, коллективам образовательных учреждений, волонтерам и болельщикам, обеспечившим высокий уровень организации всех этапов Олимпиады.
Президент нашей страны в своем послании пожелал спортсменам новых ярких побед и успехов в будущих соревнованиях.