IWF Президенти Муҳаммад Жалуд билан учрашув ўтказилди
Шу кунларда Халқаро оғир атлетика федерацияси (IWF) Президенти Муҳаммад Жалуд пойтахтимизда меҳмон бўлиб турибди. Бугун ИВФ етакчиси Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти билан учрашди.
Даставвал, мартабали меҳмон “Олимпия шаҳарчаси”ни айланиб, унинг имкониятларини шахсан кўздан кечирди ва бу комплекс ўзбек спортининг ривожини янги босқичга олиб чиқиши ҳақида гапирди. Ҳамкорлик масалалари кўриб чиқилган учрашувда жаноб Жалуд мамлакатимизда спорт соҳасида олиб борилаётган сўнгги ислоҳотлар билан танишар экан, айни пайтда ўтказилаётган “Президент Олимпиадаси” мусобақалари ҳақида ўзининг ижобий фикрларини билдириб ўтди.
Самимий руҳда ўтган учрашувда Ўзбекистон ва IWF ўртасидаги ҳамкорлик алоқаларини янада кучайтириш, келгусида нуфузли халқаро мусобақаларга мезбонлик қилиш борасида фикрлар алмашилди.

Проведена встреча с Президентом Международной федерации тяжёлой атлетики (IWF) Мухаммадом Джалудом
В эти дни Президент Международной федерации тяжёлой атлетики (IWF) Мухаммад Джалуд находится с визитом в нашей столице. Сегодня глава IWF встретился с руководством Министерства спорта и НОК.
В начале визита почётный гость осмотрел «Олимпийский городок», лично ознакомившись с его возможностями, и отметил, что этот комплекс выведет развитие узбекского спорта на новый уровень. На встрече, посвящённой вопросам сотрудничества, господин Джалуд также ознакомился с последними реформами, проводимыми в нашей стране в сфере спорта и выразил положительное мнение о соревнованиях «Президентской Олимпиады», которые проходят в эти дни.
В ходе визита стороны обсудили дальнейшее укрепление сотрудничества между Узбекистаном и IWF, а также перспективы проведения престижных международных турниров в нашей стране.