Бухорода дзюдо бўйича Ўзбекистон чемпионати ўтказилди
24-26 ноябрь кунлари Бухоро шаҳри дзюдо бўйича катталар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатига мезбонлик қилди. Унда Республикамизнинг барча ҳудудларидан ташриф буюрган 500 нафарга яқин спортчи иштирок этди.
Қизиқарли беллашувлар якунида Тошкент шаҳри 4 та олтин, 2 та кумуш ва 6 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллаган бўлса, хоразмлик дзюдочилар 2 та олтин, 4 та кумуш ва 6 та бронза билан иккинчи бўлишди. Кучли учликни мезбонлар 2 та олтин, 1 та кумуш ва 2 та бронза медаллари билан ёпиб беришди.

В Бухаре состоялся чемпионат Узбекистана по дзюдо
С 24 по 26 ноября в городе Бухара прошёл чемпионат Узбекистана по дзюдо среди взрослых. В соревнованиях приняли участие около 500 спортсменов из всех регионов нашей Республики.
По итогам поединков первое место в общекомандном зачёте заняла сборная города Ташкента, завоевавшая 4 золотые, 2 серебряные и 6 бронзовых медалей. На втором месте расположились дзюдоисты Хорезма – 2 золотые, 4 серебряные и 6 бронзовых наград. Тройку лучших замкнула команда хозяев соревнований, в активе которой 2 золотые, 1 серебряная и 2 бронзовые медали.