“Президент Олимпиадаси”нинг дастлабки меҳмонлари кутиб олинди
“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг финал босқичи — Президент Олимпиадасининг дастлабки иштирокчилари пойтахтимизга етиб келишди. Тонгда Тошкент Жанубий вокзалида Қорақалпоғистон Республикаси, шунингдек, Навоий, Бухоро, Хоразм, Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларидан келган ёш спортчилар тантанали қарши олинди.
Меҳмонлар ташкилотчилар ва волонтёрлар томонидан илиқ кутиб олиниб, иштирокчилар учун тайёрланган дастур асосида яшаш манзилларига кузатиб қўйилди.
Мусобақа иштирокчилари Олимпия шаҳарчаси яқинида бунёд этилган замонавий меҳмонхоналарга жойлаштирилмоқда.

Первые участники Президентской Олимпиады прибыли в Ташкент
Первые участники финального этапа соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана» — Президентской Олимпиады прибыли в нашу столицу. Рано утром на Южном вокзале Ташкента торжественно встретили юных спортсменов из Республики Каракалпакстан, а также из Навоийской, Бухарской, Хорезмской, Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областей.
Гостей тепло встретили организаторы и волонтёры, после чего их проводили до мест проживания согласно подготовленной для участников программе.
Гости размещаются в современных, полностью оборудованных и комфортных гостиницах, расположенных рядом с «Олимпийским городком».