96 та медаль жамғарган Ўзбекистон делегацияси Риёд-2025 Ислом бирдамлиги ўйинларини иккинчи ўринда якунлади
Ўзбекистон делегацияси VI Ислом бирдамлиги ўйинларидаги иштирокини якунлади. Саудия Арабистонининг Ар-Риёд шаҳри мезбонлик қилган бу гали мусобақада музаффар спортчиларимиз 29 та олтин, 35 та кумуш ва 32 та бронза медаллари билан 57 мамлакат орасида умумжамоа ҳисобида Туркиядан кейин иккинчи ўринни эгаллашди.
Атлетларимиз томонидан қўлга киритилган ушбу муваффақият мамлакатимизнинг Ислом бирдамлиги спорт ассоциациясига аъзо давлатлар орасида йирик спорт державаларидан бири эканини яна бир карра кўрсатди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси барча спортчи ва мураббийларни, федерация ва ассоциацияларни, қолаверса, миллионлаб юртдошларимизни мазкур мусобақада қўлга киритилган улкан ғалаба билан самимий муборакбод этади.

Делегация Узбекистана, завоевавшая 96 медалей, завершила Игры исламской солидарности Рияд-2025 на 2 месте
Делегация Узбекистана завершила своё участие в VI Играх исламской солидарности. В нынешнем соревновании, которое прошло в столице Саудовской Аравии Эр-Рияде, наши спортсмены добились блестящих результатов: завоевали 29 золотых, 35 серебряных и 32 бронзовые медали и заняли второе место в общекомандном зачёте среди 57 стран, уступив лишь Турции.
Эти достижения наших атлетов ещё раз доказали, что Узбекистан является одной из ведущих спортивных держав среди стран — членов Спортивной ассоциации исламской солидарности.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет всех спортсменов и тренеров, федерации и ассоциации, а также наших соотечественников с этой блестящей победой.