МОҚ раҳбарияти ва Италия велоспорт клуби иштирокида учрашув ўтказилди
Бугун МОҚ раҳбарияти Италиядаги таниқли “VF Group–Bardiani–CSF–Faizanè” велоклуби асосчиси ва бош менежери Бруно Реберберини қабул қилди.
Мулоқот чоғида томонлар ҳамкорлик имкониятлари, Ўзбекистонда велоспортни янги босқичга кўтариш истиқболлари ҳамда икки томонлама алоқаларни мустаҳкамлаш масалаларини батафсил муҳокама қилдилар.
Учрашувда, шунингдек, мамлакатимизда велоспортни изчил ривожлантириш ва унинг оммавийлигини янада ошириш, спортчилар учун замонавий тайёргарлик шароитларини яратиш ва рақобатбардош веломактабни шакллантириш муҳим экани алоҳида таъкидланди. Спортчилар ва мураббийлар ўз маҳоратини мунтазам ошириб бориши, тажриба алмашиши, айниқса тўрт йилликнинг энг йирик мусобақаси — Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинлари ҳамда бошқа нуфузли турнирларга тайёргарлик жараёнида янги билим ва кўникмалар ҳосил қилиши зарурлиги қайд этилди.

Проведена встреча с участием руководства НОК и профессиональной велокоманды Италии
Сегодня руководство Национального Олимпийского комитета приняло основателя и генерального менеджера известного итальянского велоклуба “VF Group–Bardiani–CSF–Faizanè” Бруно Ребербери.
В ходе беседы стороны подробно обсудили перспективы сотрудничества, возможности вывода велоспорта в Узбекистане на новый уровень, а также вопросы укрепления двусторонних связей.
На встрече было особо отмечено, что последовательное развитие велоспорта в нашей стране, повышение его массовости, создание современных условий для подготовки спортсменов и формирование конкурентоспособной велошколы имеют важное значение. Подчёркивалось, что спортсменам и тренерам необходимо регулярно повышать своё мастерство, обмениваться опытом и приобретать новые знания и навыки, особенно в процессе подготовки к главным соревнованиям четырёхлетия — летним Олимпийским играм Лос-Анджелес-2028, а также другим престижным турнирам.