Хайр, Баҳрайн! Салом, Тошкент!
Баҳрайнда III Осиё ёшлар ўйинларининг тантанали ёпилиш маросими бўлиб ўтди. Аҳамиятлиси, мазкур тадбирда Тошкент 2029 йил IV Осиё ёшлар ўйинларини қабул қилиши расман эълон қилинди.
Маросимда Спорт вазири ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари Дурдона Раҳимова, шунингдек, МОҚ раҳбарияти иштирок этди.
Тадбирда мамлакатимиз номидан Осиё Олимпия кенгаши (ООК) вице-президенти, Ўзбекистон МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров Ўйинларнинг келгуси мезбони сифатида расмийлардан ООКнинг байроғини қабул қилиб олди.

Прощай, Бахрейн! Здравствуй, Ташкент!
В Бахрейне состоялась торжественная церемония закрытия III Азиатских юношеских игр. Примечательно, что в ходе этого мероприятия было официально объявлено, что Ташкент примет IV Азиатские юношеские игры в 2029 году.
В церемонии приняли участие заместитель Министра спорта Шахрулло Махмудов, заместитель хокима города Ташкента Дурдона Рахимова, а также руководство Национального Олимпийского комитета.
От имени нашей страны в качестве будущего хозяина Игр в мероприятии участвовал вице-президент Олимпийского совета Азии, первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана Отaбек Умаров, который принял флаг ОСА из рук официальных представителей.