Спорт федерациялари билан устувор режалар кўриб чиқилди
Бугун Спорт вазирлиги ва Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти спорт федерациялари ҳамда ассоциацияларнинг масъуллари билан истиқболли режалар юзасидан учрашув ўтказди.
Суҳбат давомида Ўзбекистон делегациясининг шу кунларда Озарбайжонда ташкил этилаётган III МДҲ ўйинларидаги иштироки танқидий таҳлил қилинди. Шунингдек, Баҳрайн-2025 ИИИ Осиё ёшлар ўйинларига тайёргарлик ва федерацияларнинг Олимпия шаҳарчасидаги жойлашуви масалалари ҳам кўриб чиқилди.
Йиғилишда спортчиларни Баҳрайнда бўладиган мусобақага ҳар томонлама пухта тайёрлаш бўйича масъулларга аниқ топшириқлар берилди. Шу билан бирга, делегация таркиби ва терма жамоаларнинг Манамага сафар режалари қайта кўриб чиқилди.

Обсуждены перспективные планы со спортивными федерациями
Сегодня состоялась встреча руководства Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета с официальными лицами спортивных федераций и ассоциаций, посвящённая обсуждению перспективных планов.
В ходе беседы было критически рассмотрено выступление делегации Узбекистана на проходящих в Азербайджане III Играх СНГ. Также были обсуждены вопросы подготовки к III Азиатским юношеским играм Бахрейн-2025 и размещения национальных федераций в Олимпийском городке.
На совещании даны необходимые поручения по всесторонней и качественной подготовке спортсменов к предстоящим соревнованиям в Бахрейне, пересмотрен состав делегации и уточнены планы поездки сборных команд в Манаму.