15 Сентябр 2025 1207
Кун дайжести: «Насаф» ОЧЛ Элитдаги юришини бошлайди, эшкак эшувчиларимиздан 9 та медаль, теннисчиларимиз Гонконгга мағлуб бўлишди
Енгил атлетикачиларимизнинг жаҳон чемпионатидаги иштироки бошланди
Енгил атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Японияда ўтаётган жаҳон чемпионатида иштирокини бошлади. Ҳамюртларимиздан биринчи бўлиб марафончимиз Шоҳруҳ Давлатов стартга чиқди. Юртдошимиз масофани 2:18:22 да 37-бўлиб босиб ўтди. Кун давомида Анвар Анваров узунликка сакраш бўйича саралаш босқичида қатнашади.
«Насаф» Элит Осиё чемпионлар лигасида 1-тур ўйинини ўтказади
Бугун футбол бўйича Осиё чемпионлар лигаси Элит босқичининг янги мавсумига старт берилади. Унда амалдаги Ўзбекистон чемпиони «Насаф» юртимиз шарафини ҳимоя қилади. Бугун ўтказиладиган биринчи турда қаршиликлар сафарда Саудия Арабистонининг “Ал Аҳли” клуби билан баҳс олиб боришади.
Эшкак эшувчиларимиз Москвадаги турнирда 9 та медаль жамғаришди
10-14 сентябрь кунлари Россиянинг Москва шаҳрида байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича "AAA Cup 2025" халқаро мусобақаси бўлиб ўтди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари 6 та олтин ва 3 та кумуш медалларига сазовор бўлишди.
Теннисчиларимиз “Девис кубоги”да Гонконг билан баҳс олиб боришди
Теннис бўйича Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси “Девис кубоги” доирасида II жаҳон гуруҳидаги ўйинини ўтказди. Сафарда Гонконгга қарши кечган баҳсларда ҳамюртларимиз 1:3 ҳисобида имкониятни бой беришди. Энди теннисчиларимиз келгуси беллашувларни 2026 йилнинг февраль ойида ўтказишади.

15 Сентября 2025 1339
Дайджест дня: ФК "Насаф" начнёт участие в Элитной лиге чемпионов АФК, отечественные гребцы завоевали 9 наград, теннисисты проиграли Гонконгу
Легкоатлеты Узбекистана начали выступления на чемпионате мира
Сборная Узбекистана по лёгкой атлетике стартовала на чемпионате мира, который проходит в Японии. Первым среди наших спортсменов выступил марафонец Шохрух Давлатов. Он преодолел 42 км 195 м за 2:18:22 и занял 37-е место. В течение дня наш соотечественник Анвар Анваров выступит в отборочном этапе по прыжкам в длину.
«Насаф» проведёт 1-й тур в Элитной Лиге чемпионов АФК
Сегодня стартует новый сезон Элитной Лиги чемпионов АФК и действующий чемпион Узбекистана ФК «Насаф» будет защищать честь нашей страны. В первом туре каршинцы на выезде встретятся с клубом «Аль-Ахли» Саудовской Аравии.
Наши гребцы завоевали 9 медалей на турнире в Москве
С 10 по 14 сентября в Москве прошёл международный турнир AAA Cup 2025 по гребле на байдарках и каноэ. Сборная Узбекистана успешно выступила, завоевав 6 золотых и 3 серебряные медали.
Теннисисты Узбекистана сыграли против Гонконга в рамках "Кубка Дэвиса"
Мужская сборная Узбекистана по теннису провела матч во II Мировой группе Кубка Дэвиса против команды Гонконга. Встреча на выезде завершилась со счётом 1:3 в пользу соперников. Следующие матчи узбекские теннисисты проведут в феврале 2026 года.