ФИФА Президенти Миллий футбол марказининг имкониятларини юқори баҳолади
ФИФА Президенти Жанни Инфантино бугун Юқори Чирчиқ туманидаги Миллий футбол марказида ҳам бўлди. Расмийлар ташриф давомида ФИФА Президентига мажмуанинг имкониятлари ҳақида батафсил маълумот беришди.
Замонавий марказ бир вақтнинг ўзида 6 та терма жамоанинг ўқув-машғулот йиғинларини ўтказиш имкониятини беради. Мажмуада профессионал футболчи ва мутахассисларни тайёрлаш учун тўртта тузилма ташкил этилди. Булар - Футбол мутахассисларини тайёрлаш ва илмий-тадқиқот маркази, Футбол терма жамоалари тайёргарлик маркази, Республика футбол академияси, Спорт тиббиёти ва реабилитация марказидир.
Футбол тиббиёти ва реабилитацияси бўлимига хорижий ускуналар олиб келинган, энг илғор услублар ўзлаштирилган. Бу футболчиларга қисқа вақт ичида жисмонан тикланиш имкониятини беради.
Жаноб Инфантино комплекс ҳақида илиқ фикр билдириб, бу орқали ўзбек футбол келгусида янги марраларни забт этишига ишонч билдирди.

8 Сентября 2025 1968
Сегодня Президент ФИФА Джанни Инфантино посетил и Национальный футбольный центр в Юкоричирчикском районе. В ходе визита официальные лица дали подробную информацию о возможностях комплекса.
Центр одновременно позволяет проводить учебно-тренировочные сборы 6 национальных сборных. В комплексе созданы 4 специализированные структуры для подготовки профессиональных футболистов и специалистов: Центр подготовки специалистов футбола и научных исследований, Центр подготовки футбольных сборных команд, Республиканская футбольная академия и Центр спортивной медицины и реабилитации.
В Центре спортивной медицины и реабилитации установлено современное зарубежное оборудование, внедрены передовые методики, что позволяет футболистам быстро восстанавливаться после нагрузок.
Господин Инфантино высоко оценил возможности комплекса и выразил уверенность, что благодаря ему узбекский футбол в будущем сможет покорить новые вершины.