Камончиларимиз жаҳон чемпионатидан аввал сўнгги йиғинни ўтказишмоқда
Шу кунларда камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Корея Республикасининг Кванжу шаҳрида халқаро ўқув-машғулот йиғинини ўтказмоқда. Мазкур йиғин спортчиларимизга 5-12 сентябрь кунлари ташкил этиладиган жаҳон чемпионати олдидан сўнгги ва муҳим тайёргарлик босқичи вазифасини ўтайди.
Режага кўра, 2 август куни бошланган машғулотлар 3 сентябрга қадар давом этади. Эслатиб ўтамиз, бўлажак дунё биринчилигида Амирхон Содиқов, Шоҳжаҳон Абдулҳамидов, Бекзод Боборажабов, Зиёдахон Абдусатторова, Нилуфар Ҳамроева ҳамда Жасмина Нурманова юртимиз шарафини ҳимоя қилишади.

26 Августа 2025 1049
В эти дни сборная Узбекистана по стрельбе из лука проводит международный учебно-тренировочный сбор в городе Кванджу (Республика Корея). Этот сбор станет для спортсменов завершающим и важным этапом подготовки к чемпионату мира, который пройдет с 5 по 12 сентября.
Согласно программе, тренировки, начавшиеся 2 августа, продлятся до 3 сентября. Напомним, что на предстоящем мировом первенстве честь нашей страны будут защищать Амирхон Содиков, Шохжахон Абдулхамидов, Бекзод Боборажабов, Зиёдахон Абдусатторова, Нилуфар Хамроева и Жасмина Нурманова.