Бугун Ўзбекистон Республикаси Президенти, Миллий Олимпия қўмитаси раиси Шавкат Мирзиёев пойтахтимиздаги Олимпия шаҳарчасида қуриб битказилган йирик спорт мажмуалари, Юқори Чирчиқ туманидаги Миллий футбол маркази фаолияти билан танишади.
Ўзбекистон делегацияси Бутунжаҳон спорт ўйинларида 11 та медаль қўлга киритди
7-17 август кунлари Хитойнинг Ченгду шаҳрида Бутунжаҳон спорт ўйинлари бўлиб ўтди. Унда иштирок этган Ўзбекистон делегацияси 3 та олтин, 3 та кумуш ва 5 та бронза, жами 11 та медаль жамғариб, 118 мамлакат орасида 26-натижани қайд этди. Асосан ноолимпия спорт турлари бўйича ташкил этган мазкур мусобақада юртдошларимиз самбо, ушу ва кикбоксинг спорт турларида шоҳсупага кўтарилдилар.
Разамбек Жамалов UFC 319 турнирида
Эркин кураш бўйича Олимпиада чемпиони Разамбек Жамалов АҚШнинг Чикаго шаҳрида ташкил этилган UFC 319 турнирида меҳмон бўлди. Маълумот учун, ушбу турнирнинг марказий жангида БАА вакили Хамзат Чимаев ЖАР спортчиси Дрикюс Дю Плессини мағлуб этиб, UFC чемпионлик камарини қўлга киритди.
Слаломчиларимиз Осиё чемпионатида 4 та медаль жамғаришди
14-17 август кунлари Хитойнинг Гуйчжоу провинциясида слаломда эшкак эшиш бўйича Осиё чемпионати ташкил этилди. Шиддатли беллашувлар якунида Ўзбекистон терма жамоаси 1 та кумуш (К1) ва 3 та бронза (К1 жамоавий, С1 жамоавий ва экстрим слалом) медалларига эга чиқди.
Тошкентда енгил атлетика бўйича халқаро турнир якунланди
Пойтахтимизда енгил атлетика бўйича “Silk Road to Tokyo” мусобақаси ўтказилди. Унда 15 мамлакатдан ташриф буюрган 250 нафарга яқин спортчи баҳс олиб борди. Беллашувлар якунида Шарифа Давронова, Барнохон Сайфуллаева, Нодир Норбоев каби терма жамоамиз етакчилари ўз йўналишларида биринчи ўринни қўлга киритишди.

18 Августа 2025 1123
Сегодня Президент Республики Узбекистан, председатель Национального Олимпийского комитета Шавкат Мирзиёев ознакомится с крупными спортивными комплексами, построенными в Олимпийском городке столицы, а также с деятельностью Национального центра футбола в Юкори Чирчикском районе.
Делегация Узбекистана завоевала 11 медалей на Всемирных спортивных играх
С 7 по 17 августа в китайском городе Чэнду прошли Всемирные спортивные игры. Сборная Узбекистана завоевала 3 золотые, 3 серебряные и 5 бронзовых наград — всего 11 медалей. В общем зачёте среди 118 стран наша команда заняла 26-е место. В этих соревнованиях, основанных на неолимпийских видах спорта, наши спортсмены поднялись на пьедестал почета по самбо, ушу и кикбоксингу.
Разамбек Жамалов на турнире UFC 319
Олимпийский чемпион по вольной борьбе Разамбек Жамалов посетил турнир UFC 319, который состоялся в Чикаго (США). В главном карде вечера представитель ОАЭ Хамзат Чимаев победил спортсмена из ЮАР Дрикюса Дю Плесси и завоевал чемпионский пояс UFC.
Наши слаломисты завоевали 4 медали на чемпионате Азии
С 14 по 17 августа в провинции Гуйчжоу Китая прошёл чемпионат Азии по гребному слалому. По итогам соревнований сборная Узбекистана завоевала 1 серебро (К1) и 3 бронзы (К1 командный, С1 командный и экстрим-слалом).
В Ташкенте завершился международный турнир по легкой атлетике
В Ташкенте прошли соревнования по легкой атлетике "Silk Road to Tokyo." В нем приняли участие около 250 спортсменов из 15 стран. По итогам соревнований лидеры нашей сборной, такие как Шарифа Давронова, Барнохон Сайфуллаева и Нодир Норбоев, заняли первое место в своих дисциплинах.