Бугун ўзбек футболининг шонли жамоаси «Пахтакор» клубининг 17 нафар аъзоси авиаҳалокатга учраганига роппа-роса 46 йил бўлди. Уларнинг ёди қалбимизда абадий яшайди. 14 август куни жамоа хотирасига бағишлаб Ўзбекистон ва Россия футболи фахрийлари иштирокида ўртоқлик учрашуви ташкил қилинади.
Академик эшкак эшувчиларимиз Осиё чемпионатида 2 бор шоҳсупага кўтарилишди
Таиланднинг Паттайя шаҳрида академик эшкак эшишнинг соҳил спринти тури бўйича Осиё чемпионати ўтказилди. Ушбу йўналиш Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинлари дастурига киритилган. Унда Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари О.Баҳодиров ва Қ.Хотамов ёшлар ўртасидаги жуфтлик дастурида олтин, худди шу йўналишнинг катталар тоифасида эса Ш.Холмирзаев ҳамда С.Сафаралиев бронза медалига эга чиқишди.
Ёш боксчиларимиз Таиландда Осиё чемпионлиги учун жанг қилишмоқда
Бугун Таиландда бокс бўйича U22 ёш тоифасидаги қитъа биринчилиги ўз якунига етади. Айни пайтда спортчиларимиз финал жангларини ўтказишмоқда. Маълумот учун, ушбу ёш тоифасида 14 нафар ҳамюртимиз ҳал қилувчи босқичга етиб келган ва бу иштирокчи давлатлар орасида энг яхши кўрсаткич ҳисобланади.

11 Августа 2025 1242
Сегодня исполняется ровно 46 лет со дня авиакатастрофы, в которой погибло 17 членов легендарной узбекской футбольной команды «Пахтакор». Их память навсегда останется в наших сердцах. 14 августа в честь команды будет проведён товарищеский матч с участием ветеранов футбола Узбекистана и России.
Наши академические гребцы дважды поднялись на пьедестал чемпионата Азии
В городе Паттайя (Таиланд) состоялся чемпионат Азии по пляжному спринту в академической гребле — дисциплине, включённой в программу летних Олимпийских игр Лос-Анджелес-2028. В соревнованиях среди молодёжи в парных заездах золотые медали завоевали О.Баходиров и К.Хотамов. В этой же дисциплине среди взрослых Ш.Холмирзаев и С.Сафарлиев удостоились бронзы.
Молодые боксёры Узбекистана борются за чемпионство Азии в Таиланде
Сегодня в Таиланде завершается первенство континента по боксу среди спортсменов до 22 лет. В данный момент наши боксёры проводят финальные бои. Напомним, что в этой возрастной категории в решающую стадию пробились 14 наших соотечественников, что является лучшим результатом среди всех стран-участниц.