Грецияда спорт курашлари бўйича жаҳон чемпионати якунланди
Грециянинг Афина шаҳрида спорт курашлари бўйича U17 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионати ниҳоясига етди. Мусобақанинг сўнгги кунида эркин курашчиларимиз Улуғбек Рашидов (-51 кг) кумуш, Миржалол Мукаммилов (-45 кг) эса бронза медалини қўлга киритишди. Шу тариқа, Ўзбекистон терма жамоаси уч йўналишда жами 5 та олтин, 3 та кумуш ва 1 та бронза медалларини жамғарди.
Енгил атлетикачиларимиз Қозоғистондаги мусобақада муваффақиятли қатнашишди
Қозоғистоннинг Олма-ота шаҳрида енгил атлетика бўйича халқаро турнир бўлиб ўтди. Бутунжаҳон енгил атлетика федерациясининг (World athletics) тақвимидан ўрин олган бронза даражадаги мусобақада 14 мамлакатдан ташриф буюрган спортчилар ғолиблик учун баҳс олиб боришди. Хусусан, Ўзбекистон терма жамоаси асосий таркиб билан иштирок этиб, 7 та олтин, 6 та кумуш ва 6 та бронза медалларини қўлга киритди.
Cингапурда сув спорти турлари бўйича жаҳон чемпионати ниҳоясига етди
Цингапур мезбонлик қилган сув спорти турлари бўйича дунё биринчилиги якунланди. 200 дан ортиқ мамлакат вакиллари иштирок этган мусобақада Хитой 15 та олтин, 12 та кумуш ва 10 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллади. Шунингдек, кучли учликдан Австралия (13-7-8) ва АҚШ (10-11-11) жамоалари ўрин эгаллаган.
Осиё Олимпия кенгаши Президентлигига номзод маълум
Хабар берганимиздек, келаси йилнинг 26 январь куни Тошкент Осиё Олимпия кенгашининг (ООК) Бош Ассамблеясига мезбонлик қилади. Унинг кун тартибидаги асосий масалалардан бири ташкилотга янги раҳбар сайлаш ҳисобланади. «Insidethegames» нашрининг маълум қилишича, Миллий Олимпия қўмиталари ассоциацияси биринчи вице-президенти, Қатар Олимпия қўмитаси Президенти Шайх Жавъан бин Ҳамад Ол Соний ушбу сайловда ягона номзод сифатида эътироф этилган.

В Греции завершился чемпионат мира по спортивной борьбе
В Афинах (Греция) завершился чемпионат мира по спортивной борьбе среди юниоров (до 17 лет). В заключительный день соревнований узбекские вольники завоевали две медали: Улугбек Рашидов (-51 кг) стал серебряным призёром, а Миржалол Мукаммилов (-45 кг) — бронзовым. Таким образом, сборная Узбекистана в общей сложности завоевала 5 золотых, 3 серебряные и 1 бронзовую медаль.
Наши легкоатлеты успешно выступили на международном турнире в Казахстане
В Алматы (Казахстан) состоялся международный турнир по лёгкой атлетике. В этом старте, который входит в календарь соревнований Всемирной федерации лёгкой атлетики (World athletics), приняли участие спортсмены из 14 стран. Сборная Узбекистана, выступавшая основным составом, завоевала 7 золотых, 6 серебряных и 6 бронзовых медалей.
В Сингапуре прошёл чемпионат мира по водным видам спорта
В Сингапуре завершился чемпионат мира по водным видам спорта. В соревнованиях приняли участие представители более 200 стран. Первое место в общекомандном зачёте заняла сборная Китая, завоевав 15 золотых, 12 серебряных и 10 бронзовых медалей. Также в тройку лучших вошли команды Австралии (13–7–8) и США (10–11–11).
Известно имя кандидата на пост президента Олимпийского совета Азии
Как сообщалось ранее, 26 января следующего года Ташкент примет Генеральную Ассамблею Олимпийского совета Азии (ОСА). Одним из ключевых вопросов повестки дня станет выбор нового руководителя организации. По информации издания "Insidethegames", единственным кандидатом на этот пост признан первый вице-президент Ассоциации Национальных Олимпийских комитетов, президент Олимпийского комитета Катара шейх Джоан бин Хамад Аль Тани.