Ўзбекистон ва Корея Республикаси спортида ҳамкорликни йўлга қўйиш масалаларини кўриб чиқишди
Сингапурда ўтаётган сув спорт турлари бўйича жаҳон чемпионати доирасида Корея Республикаси Спорт ва Олимпия қўмитаси раҳбарияти билан учрашув бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон томонидан Спорт вазирлиги ва Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти, Корея Республикаси томонидан мамлакат Спорт ва Олимпия қўмитаси Президенти Сёнг Мин Рью иштирок этди.
Музокаралар давомида келгусида икки давлат Миллий Олимпия қўмиталари ўртасида ҳамкорлик бўйича йўл харитаси ишлаб чиқилиши, терма жамоалар ўртасида қўшма ўқув-машғулот йиғинлари ташкил этилиши ва тизимни ривожлантиришда тажриба алмашиш каби масалалар муҳокама қилинди.

Uzbekistan and the Republic of Korea Discuss Sports Cooperation Development
As part of the World Aquatics Championships taking place in Singapore, an important meeting was held between the leadership of the National Olympic Committees of Uzbekistan and the Republic of Korea.
The Uzbek side was represented by officials from the Ministry of Sports and the National Olympic Committee, while the Korean side was represented by Seung Min Ryu, President of the Korea Sports and Olympic Committee.
During the talks, the two sides discussed the development of a joint roadmap for cooperation between the National Olympic Committees, the organization of joint training camps between national teams, and the exchange of expertise to further develop their respective sports systems.