Ўзбекистон ва Корея Республикаси спортида ҳамкорликни йўлга қўйиш масалаларини кўриб чиқишди
Сингапурда ўтаётган сув спорт турлари бўйича жаҳон чемпионати доирасида Корея Республикаси Спорт ва Олимпия қўмитаси раҳбарияти билан учрашув бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон томонидан Спорт вазирлиги ва Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти, Корея Республикаси томонидан мамлакат Спорт ва Олимпия қўмитаси Президенти Сёнг Мин Рью иштирок этди.
Музокаралар давомида келгусида икки давлат Миллий Олимпия қўмиталари ўртасида ҳамкорлик бўйича йўл харитаси ишлаб чиқилиши, терма жамоалар ўртасида қўшма ўқув-машғулот йиғинлари ташкил этилиши ва тизимни ривожлантиришда тажриба алмашиш каби масалалар муҳокама қилинди.

Узбекистан и Республика Корея обсудили развитие сотрудничества в сфере спорта
В рамках чемпионата мира по водным видам спорта, проходящего в Сингапуре, состоялась важная встреча с участием руководства Олимпийских комитетов Узбекистана и Республики Корея.
Сторону Узбекистана представляли руководители Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета. С корейской стороны на встрече принял участие президент Спортивного и Олимпийского комитета Республики Корея Сёнг Мин Рью.
В ходе переговоров были обсуждены вопросы разработки «дорожной карты» по сотрудничеству между Национальными Олимпийскими комитетами двух стран, организация совместных учебно-тренировочных сборов между сборными командами, а также обмен опытом в целях развития спортивной системы.