Муса Аймуратов жаҳон чемпионатининг саралашидан муваффақиятли ўтди
Тбилиси шаҳрида қиличбозлик бўйича жаҳон чемпионати беллашувлари давом этмоқда. Дастурга кўра, бугун Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари шпага ва сабля дастурларида баҳс олиб боришади.
Ортда қолган кун сабля бўйича кечган эркаклар ўртасидаги саралаш баҳсларида Муса Аймуратов муваффақиятли қатнашиб, медаллар учун курашни давом эттирадиган бўлди. Бугун у иштирокини 1/32 финалда франциялик Максим Пьянфеттига қарши бошлайди.
Шунингдек, шпагачи қизларимиз жамоавий дастурда ўз омадларини синаб кўришади. Улар 1/16 финалда Швейцарияга қарши баҳс ўтказиши кўзда тутилган.

Муса Аймуратов успешно прошёл квалификационный этап чемпионата мира
В Тбилиси продолжается чемпионат мира по фехтованию. Согласно программе, сегодня представители сборной Узбекистана выступят в соревнованиях по шпаге и сабле.
В рамках завершенного дня наш представитель Муса Аймуратов успешно провёл квалификационные поединки и благодаря этому продолжит борьбу за медали. Сегодня он начнёт участие в 1/32 финала, где его соперником станет француз Максим Пьянфетти.
Кроме того, наши шпажистки выступят в командных соревнованиях. В 1/16 финала им предстоит встретиться со сборной Швейцарии.