Таэквондочиларимиз “World Diamond Games” мусобақасида олтин медалга сазовор бўлишди
Корея Республикасининг Мужу шаҳрида таэквондо WT бўйича “World Diamond Games” мусобақаси бошланди. Бугун Ўзбекистон терма жамоаси ҳисобига олтин медаль ёзилди.
Мазкур мусобақада ноодатий вазн тоифалари белгиланган бўлиб, ҳамюртларимиз Озода Собиржонова ҳамда Мадина Шониёзова жуфтликда -110 кг (икки спортчининг вазни) вазн тоифасидаги беллашувларда иштирок этишди. Юртдошларимиз ярим финалда Сингапур, финалда эса мезбон Корея Республикаси вакилларини 2:0 ҳисобларида мағлубиятга учратишди.
Терма жамоамиз аъзолари эртага ўз чиқишларини давом эттиришади. Унда таэквондочиларимиз микст дастурида медаллар учун баҳс олиб боришади.

Наши таэквондистки завоевали золотую медаль на турнире "World Diamond Games"
В городе Мужу Республики Корея стартовал турнир по таэквондо WT "World Taekwondo Diamond Games". Сегодня в копилку сборной Узбекистана была добавлена золотая медаль.
Особенностью данного турнира являются нестандартные весовые категории. В весовой категории до 110 кг (вес двух спортсменок) в парной программе выступили наши соотечественницы Озода Собиржонова и Мадина Шониёзова. В полуфинале они уверенно обыграли команду Сингапура, а в финале — хозяек соревнований, представительниц Республики Корея, с одинаковым счётом 2:0.
Завтра выступления нашей сборной продолжатся. В рамках этого дня пройдут состязания в командной-микст программе.