Камондан отиш бўйича мураббийлар учун семинар ўтказилмоқда
Бугун Тошкентда камондан отиш бўйича маҳаллий мураббийлар учун семинар бошланди. ХОҚнинг Олимпия бирдамлиги лойиҳаси асосида Бутунжаҳон камондан отиш федерацияси (Ворлд арчерй), Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ва мамлакат камондан отиш федерацияси ҳамкорлигида ўтказилаётган ушбу семинарда Республикамизнинг 12 вилояти ва Тошкент шаҳридан жам бўлган 27 нафар мураббий қатнашмоқда.
Ўқув жараёни тажрибали эксперт, Ворлд арчерй спорт комиссияси раҳбари украиналик Виктория Ковалm томонидан олиб борилмоқда. Мазкур тадбирда мураббийлар спортчиларни йирик мусобақаларга тайёрлашнинг замонавий методикалари, халқаро федерация томонидан қабул қилинган сўнгги қарор ва қоидалардаги ўзгаришлар борасида ўз билимларини бойитишади.

В Ташкенте проходит семинар для тренеров по стрельбе из лука
Сегодня в Ташкенте стартовал семинар для отечественных тренеров по стрельбе из лука. Мероприятие проводится в рамках проекта Олимпийской солидарности МОК при содействии Всемирной федерации стрельбы из лука (World Archery), Национального Олимпийского комитета Узбекистана и Федерации стрельбы из лука Узбекистана. В семинаре принимают участие 27 тренеров из 12 областей страны и города Ташкента.
Занятия проводит опытный эксперт — руководитель спортивной комиссии World Archery, украинка Виктория Коваль. Участники мероприятия смогут углубить свои знания по современным методикам подготовки спортсменов к крупным международным соревнованиям, а также ознакомиться с последними изменениями в правилах и решениях, принятых международной федерацией.
Семинар проходит на базе Республиканского центра подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта и продлится до 30 июня.