“Рақамли коммуникациялар ҳамда ижтимоий тармоқлар V минтақавий семинари” бошланди
Бугун пойтахтимизда “Рақамли коммуникациялар ҳамда ижтимоий тармоқлар V минтақавий семинари” ўз ишини бошлади. Миллий Олимпия қўмиталари ассоциацияси, Осиё Олимпия кенгаши, Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ўйинлари ташкилий қўмитаси ва 15 та Миллий Олимпия қўмиталарининг медиа йўналиши вакиллари иштирок этишмоқда.
Очилиш маросимида сўзга чиққан вакиллар соҳанинг долзарблиги ҳақида тўхталиб, семинар иштирокчиларига ўзларининг самимий тилакларини йўллашди.
Тадбирда нуфузли халқаро ташкилотларнинг экспертлари иштирокчиларга ижтимоий тармоқ билан ишлашда сунъий интеллект имкониятларидан самарали фойдаланиш бўйича ўз билимлари билан ўртоқлашишади.
Шунингдек, бир қатор Миллий Олимпия қўмиталари вакиллари билан олдинда турган комплекс мусобақаларга медиа, маркетинг ва пиар йўналишларида олиб борилаётган тайёргарлик борасида фикр алмашишлари кўзда тутилган.

The 5th Regional Seminar on Digital Communications and Social Media Has Begun
Today, the 5th Regional Seminar on Digital Communications and Social Media kicked off in the capital. The seminar brings together media representatives from the Association of National Olympic Committees, the Aichi–Nagoya 2026 Asian Games Organizing Committee, and 15 National Olympic Committees.
Officials speaking at the opening ceremony emphasized the relevance of the field and extended their sincere best wishes to the participants.
As part of the seminar, experts from prestigious international organizations will share insights on the effective use of artificial intelligence in managing social media platforms.
The program also includes an exchange of ideas with representatives of various National Olympic Committees on media, marketing, and PR strategies in preparation for upcoming multi-sport events.