“Рақамли коммуникациялар ҳамда ижтимоий тармоқлар V минтақавий семинари” бошланди
Бугун пойтахтимизда “Рақамли коммуникациялар ҳамда ижтимоий тармоқлар V минтақавий семинари” ўз ишини бошлади. Миллий Олимпия қўмиталари ассоциацияси, Осиё Олимпия кенгаши, Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ўйинлари ташкилий қўмитаси ва 15 та Миллий Олимпия қўмиталарининг медиа йўналиши вакиллари иштирок этишмоқда.
Очилиш маросимида сўзга чиққан вакиллар соҳанинг долзарблиги ҳақида тўхталиб, семинар иштирокчиларига ўзларининг самимий тилакларини йўллашди.
Тадбирда нуфузли халқаро ташкилотларнинг экспертлари иштирокчиларга ижтимоий тармоқ билан ишлашда сунъий интеллект имкониятларидан самарали фойдаланиш бўйича ўз билимлари билан ўртоқлашишади.
Шунингдек, бир қатор Миллий Олимпия қўмиталари вакиллари билан олдинда турган комплекс мусобақаларга медиа, маркетинг ва пиар йўналишларида олиб борилаётган тайёргарлик борасида фикр алмашишлари кўзда тутилган.

Начался "V региональный семинар по цифровым коммуникациям и социальным сетям"
Сегодня в столице начал свою работу "V Региональный семинар по цифровым коммуникациям и социальным сетям". В семинаре принимают участие медиа-представители Ассоциации национальных Олимпийских комитетов, оргкомитета летних Азиатских игр Аичи–Нагоя–2026 и 15 Национальных Олимпийских комитетов.
Официальные лица, выступившие на церемонии открытия, подчеркнули актуальность отрасли и направили свои искренние пожелания участникам семинара.
В рамках семинара эксперты престижных международных организаций поделятся знаниями об эффективном использовании возможностей искусственного интеллекта при работе с социальными сетями.
Также запланирован обмен мнениями с представителями ряда Национальных Олимпийских комитетов по вопросам подготовки к предстоящим комплексным соревнованиям в направлениях медиа, маркетинга и PR.