Дзюдочиларимиз ёшлар тоифасида ҳам биринчи бўлишди
Тошкентда дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё кубоги якунланди. Ўсмирлар тоифасида бўлгани каби У20 терма жамоамиз ҳам беллашувларда муносиб иштирок этиб, 9 та олтин, 9 та кумуш ва 14 та бронза медалларига сазовор бўлганча умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллади.
Муҳаммад Жалуд ИВФ Президенти этиб қайта сайланди
Саудия Арабистонида Халқаро оғир атлетика федерациясининг (IWF) ҳисобот-сайлов конференцияси бўлиб ўтди. Унда ташкилотнинг амалдаги раҳбари Муҳаммад Жалуд яна бир бор IWF Президенти этиб сайланди. Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирининг ўринбосари, мамлакат оғир атлетика федерация раисининг биринчи ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ИВФ Ижроқўм аъзоси бўлди.
Футболчиларимиз жаҳон чемпионатидаги рақибларини билиб олишди
Жорий йилнинг ноябрь ойида Қатарда ўтадиган футбол бўйича U17 жаҳон чемпионатининг гуруҳ босқичига қуръа ташланди. Осиё қитъасидан чемпион сифатида қатнашадиган Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси Парагвай, Ирландия ва Панама жамоалари билан «J» гуруҳидан ўрин олди.
Самарқанд триатлон бўйича Жаҳон кубоги босқичини қабул қилди
Самарқанд шаҳрида триатлон бўйича Жаҳон кубоги босқичи ташкил этилди. Дунёнинг 35 мамлакатидан ташриф буюрган спортчилар баҳсида Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари ҳам юқори натижаларни қайд этишди.

Наши дзюдоисты стали первыми и среди молодёжи
В Ташкенте завершился Кубок Азии по дзюдо среди молодёжи. Как и в категории юниоров, сборная Узбекистана U20 достойно выступила на соревнованиях, завоевав 9 золотых, 9 серебряных и 14 бронзовых медалей, и заняла первое место в общекомандном зачёте.
Мухаммад Джалуд вновь избран президентом IWF
В Саудовской Аравии состоялась отчетно-выборная конференция Международной федерации тяжёлой атлетики (IWF). Действующий руководитель организации Мухаммад Джалуд вновь был избран президентом IWF. Также членом исполкома IWF стал заместитель министра спорта Республики Узбекистан, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики страны Шахрулло Махмудов.
Наши футболисты узнали соперников на чемпионате мира
Состоялась жеребьёвка группового этапа чемпионата мира по футболу среди юношей (до 17 лет), который пройдет в ноябре этого года в Катаре. Сборная Узбекистана U17, участвующая в турнире в качестве чемпиона Азии, попала в группу «J» вместе с командами Парагвая, Ирландии и Панамы.
Самарканд принял этап Кубка мира по триатлону
В городе Самарканд прошёл этап Кубка мира по триатлону. В соревнованиях приняли участие спортсмены из 35 стран мира. Представители сборной Узбекистана также показали высокие результаты.