Осиё Олимпия кенгаши вице-президенти, Ўзбекистон МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаровни табриклаймиз!
Ҳурматли Отабек Муҳаммадалиевич,
Сизни бугунги таваллуд айёмингиз муносабати билан самимий муборакбод этамиз!
Сиз мамлакатимиз спортининг тараққиёти, шунингдек, ёшлар орасида олимпизмнинг эзгу ва пок ғояларини тарғиб қилиш, уларни Ватанпарварлик ва юртга садоқат руҳида тарбиялаш йўлида олиб бораётган фидоий меҳнатингиз билан жамоатчиликнинг юксак ҳурмати ва эътиборига сазовор бўлмоқдасиз.
Сиз илгари сураётган илғор ташаббусларингиз билан Муҳтарам Президентимиз олиб бораётган спорт соҳасидаги улкан ўзгаришларда уларга камарбаста бўлиб келмоқдасиз. Бу эса ўз навбатида юртимизда олимпия ҳаракатини янада ривожлантириш, мамлакатимиз байроғини халқаро ареналарда юксак чўққиларга олиб чиқишда муҳим аҳамият касб этмоқда.
Фурсатдан фойдаланиб, Сизни яна бир бор бугунги айём билан самимий қутлаб, Сизга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва фаолиятингизда янада улкан муваффақиятлар тилаб қоламиз.

Поздравляем вице-президента Олимпийского совета Азии, первого заместителя председателя НОК Узбекистана Отабека Умарова!
Уважаемый Отабек Мухаммадалиевич!
От всей души поздравляем Вас с днем рождения!
Вы заслужили глубокое уважение и признание общественности за Вашу самоотверженную деятельность в деле развития спорта в нашей стране, продвижения благородных и чистых идей олимпизма среди молодежи, воспитания их в духе патриотизма и преданности Родине.
Ваши передовые инициативы и активная поддержка масштабных реформ, проводимых под руководством нашего Уважаемого Президента, вносят значительный вклад в развитие олимпийского движения и укрепление имиджа Узбекистана на глобальном уровне.
Пользуясь случаем, еще раз искренне поздравляем Вас с этим знаменательным днем и желаем Вам крепкого здоровья, долгих лет жизни и больших успехов в Вашей деятельности!