Осиё Олимпия кенгаши вице-президенти, Ўзбекистон МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаровни табриклаймиз!
Ҳурматли Отабек Муҳаммадалиевич,
Сизни бугунги таваллуд айёмингиз муносабати билан самимий муборакбод этамиз!
Сиз мамлакатимиз спортининг тараққиёти, шунингдек, ёшлар орасида олимпизмнинг эзгу ва пок ғояларини тарғиб қилиш, уларни Ватанпарварлик ва юртга садоқат руҳида тарбиялаш йўлида олиб бораётган фидоий меҳнатингиз билан жамоатчиликнинг юксак ҳурмати ва эътиборига сазовор бўлмоқдасиз.
Сиз илгари сураётган илғор ташаббусларингиз билан Муҳтарам Президентимиз олиб бораётган спорт соҳасидаги улкан ўзгаришларда уларга камарбаста бўлиб келмоқдасиз. Бу эса ўз навбатида юртимизда олимпия ҳаракатини янада ривожлантириш, мамлакатимиз байроғини халқаро ареналарда юксак чўққиларга олиб чиқишда муҳим аҳамият касб этмоқда.
Фурсатдан фойдаланиб, Сизни яна бир бор бугунги айём билан самимий қутлаб, Сизга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва фаолиятингизда янада улкан муваффақиятлар тилаб қоламиз.

Congratulations to the Vice President of the Olympic Council of Asia and First Deputy Chairman of the NOC of Uzbekistan, Otabek Umarov!
Dear Otabek Mukhammadaliyevich,
We wholeheartedly congratulate you on your birthday!
You have earned deep respect and widespread recognition for your dedicated efforts in advancing sports in our country, promoting the noble and pure ideals of Olympism among the youth, and nurturing them in the spirit of patriotism and devotion to the Motherland.
Your forward-thinking initiatives and active support for the wide-ranging reforms being carried out under the leadership of our esteemed President have made a significant contribution to the development of the Olympic Movement and the enhancement of Uzbekistan’s international reputation.
On this special occasion, we once again sincerely congratulate you and wish you robust health, long life, and continued success in all your endeavors!