Чавандозларимиз Россияда муваффақият қозонишди
Москвадаги “Maxima stables” от спорти клубида конкур бўйича Евросиё чемпионати доирасидан ўрин олган навбатдаги мусобақа бўлиб ўтди. Унда иштирок этган чавандозларимиз бир қатор совринли ўринларни эгаллашди.
CSI-CH йўналишида, баландлиги 110 см бўлган тўсиқлардан ўтиш баҳсида ёш ҳамюртимиз Бобуржон Валижонов иккинчи натижани қайд этиб, кумуш медаль билан тақдирланди. CSI2* йўналишининг, 120 см баландликдаги тўсиқлар дастурида эса “Клара” тулпорида қатнашган Нуржан Туякбаев ҳам шоҳсупанинг иккинчи поғонасига кўтарилди.
“Номеро Уно Рафаэль” тулпорида иштирок этган Умид Камилов CSI2* йўналишида 135 см баландликдаги машқларда энг яхши натижани қайд этди ва олтин медалга сазовор бўлди. Баландлиги 130 см бўлган тўсиқлардан ўтиш баҳсида эса Нуржан Туякбаев ҳам “Камита” тулпорида терма жамоамиз ҳисобига яна бир олтин медални тақдим қилди.

Наши всадники успешно выступили в Москве
В конноспортивном клубе “Maxima stables” (Москва) в рамках чемпионата Евразии прошло очередное соревнование. В этом турнире представителям Узбекистана удалось завоевать призовые места.
В направлении CSI-CH (высота 110 см) наш молодой всадник Бобуржон Валижонов стал серебряным призёром. Выступавший в программе CSI2* (высота 120 см) Нуржан Туякбаев на лошади «Клара» завоевал второе место.
В направлении CSI2* (высота 135 см) Умид Камилов установил лучший результат со своей лошадью “Номеро Уно Рафаэль” и стал обладателем золотой медали. Также, Нуржан Туякбаев ещё раз выступив с лошадью по кличке «Камита» в маршруте CSI2* с высотой препятствий 130 см завоевал второе золото для команды Узбекистана.