Кувайтда ООКнинг Бош Ассамблеяси ўтказилади
Бугун Кувайтда Осиё Олимпия Кенгашининг (ООК) 45-Бош Ассамблеяси бўлиб ўтади. Мазкур тадбирда Ўзбекистон номидан МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов иштирок этади. Кеча Бош Ассамблея олдидан “Ягона Осиё” маданий тадбири ўтказилиб, унда Абдуҳошим Исмоилов бошчилигидаги санъаткорлар ва «Тумор» рақс ансамбли юртимизнинг бой меросини намойиш этишди. Мазкур тадбирда ХОҚ Президенти Томас Бах ҳам қатнашди.
Ёш таэквондочиларимиз жаҳон чемпионатида
Шу кунларда БААнинг Фужайра шаҳри таэквондо ВТ бўйича кадетлар ўртасидаги жаҳон чемпионатига мезбонлик қилмоқда. Мусобақанинг илк кунида ҳамюртимиз Султонбек Набиев -37 кг вазн тоифасида олтин медални қўлга киритди. Бугун 4 нафар юртдошимиз медаллар учун даянга чиқишади.
Оғир атлетика бўйича Осиё чемпионатида Хитой етакчиликни бермаяпти
Хитойнинг Жианшанг шаҳрида оғир атлетика бўйича катталар ўртасидаги Осиё чемпионати ўтказилмоқда. Айни пайтгача ўтган баҳсларда спортчимиз Ҳусинбой Матрасулов -67 кг вазн тоифасида бронза медалига сазовор бўлган. Медаллар жамғариш бўйича етакчилик қилаётган Хитой термаси ҳисобида эса 13 та олтин, 6 та кумуш ва 7 та бронза медаллари мавжуд. Бугун атлетимиз Ҳайитбой Абдушукуров -81 кг вазн тоифасида медаллар учун курашади.
«Рома» ва Элдор Шомуродов «Аталанта»га қарши
Бугун футбол бўйича Италия «А» сериясининг 36-тур учрашувлари якунланади. Марказий ўйинда 68 очко билан 3-ўринни эгаллаб турган «Аталанта» ўз майдонида 63 очко жамғариб, Европа чемпионлар лигаси йўлланмаси учун курашаётган «Рома»ни қабул қилади. Ўйин Тошкент вақти билан 23:45 да старт олади.

В Кувейте пройдёт Генеральная ассамблея ОСA
Сегодня в Кувейте проходит 45-я Генеральная ассамблея Олимпийского совета Азии (ОСА). От имени Узбекистана на мероприятии принимает участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Накануне Ассамблеи состоялось культурное мероприятие “Единая Азия”, в котором артисты во главе с Абдухошимом Исмоиловым и танцевальный ансамбль "Тумор" продемонстрировали богатое наследие нашей страны. В мероприятии также принял участие президент МОК Томас Бах.
Наши юные таэквондисты на чемпионате мира
В эти дни в городе Фуджейра (ОАЭ) проходит чемпионат мира по таэквондо WT среди кадетов. В первый день соревнований наш соотечественник Султонбек Набиев завоевал золотую медаль в весовой категории до 37 кг. Сегодня за медали будут бороться ещё четверо наших спортсменов.
Китай лидирует на чемпионате Азии по тяжёлой атлетике
В китайском городе Джианшанг проходит чемпионат Азии по тяжёлой атлетике среди взрослых. До настоящего времени узбекский тяжелоатлет Хусинбой Матрасулов завоевал бронзовую медаль в весовой категории -67 кг. Сборная Китая пока лидирует в медальном зачёте, имея в активе 13 золотых, 6 серебряных и 7 бронзовых наград. Сегодня наш атлет Хаитбой Абдушукуров будет бороться за медали в категории -81 кг.
“Рома” и Эльдор Шомуродов сыграют против “Аталанты”
Сегодня завершатся матчи 36-го тура итальянской Серии А. В центральном поединке “Аталанта”, занимающая 3-е место с 68 очками, на своём поле примет “Рому”, у которой 63 очка и которая борется за выход в Лигу чемпионов. Матч начнётся в 23:45 по ташкентскому времени.