Ёш оғир атлетикачиларимиз жаҳон чемпионатини 17 та медаль билан якунлашди
Перу пойтахти Лима шаҳрида оғир атлетика бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати ўз якунига етди. Мусобақанинг сўнгги кунида ҳамюртимиз Қудратбек Салимжонов (ёшлар) -109 кг вазн тоифасининг даст кўтариш машқида бронза медалига сазовор бўлди.
Шу тариқа, Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси мазкур мусобақада 3 та олтин, 7 та кумуш ва 7 та бронза, жами 17 та медаль жамғарди.
Моҳинур Эсонбоева - 2 та олтин ва 1 та бронза;
Алишер Османов - 1 та олтин ва 2 та кумуш;
Маржона Абдумуталова - 2 та кумуш ва 1 та бронза;
Мунисбек Давлетов - 2 та кумуш;
Диёрбек Рўзметов - 1 та кумуш ва 2 та бронза;
Хикматилло Хайдаров - 1 та бронза;
Дилнура Холдорова - 1 та бронза;
Қудратбек Салимжонов - 1 та бронза.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу натижа билан мамлакат оғир атлетика федерацияси, спортчи ва мураббийларимизни табриклаб, ёш полвонларимизнинг келгуси фаолиятида ҳам улкан муваффақият тилаб қолади.

Наши юные тяжелоатлеты завершили чемпионат мира с 17 медалями
В столице Перу завершился чемпионат мира по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи. В заключительный день соревнований наш соотечественник Кудратбек Салимжонов завоевал бронзовую медаль в упражнении рывке в весовой категории до 109 кг.
Таким образом, сборная Узбекистана в данных стартах завоевала 3 золотых, 7 серебряных и 7 бронзовых медалей.
Мохинур Эсонбоева - 2 золота и 1 бронза;
Алишер Османов - 1 золото и 2 серебра;
Маржона Абдумуталова - 2 серебра и 1 бронза;
Мунисбек Давлетов - 2 серебра;
Диёрбек Рузметов - 1 серебро и 2 бронзы;
Хикматилло Хайдаров - 1 бронза;
Дилнура Холдорова - 1 бронза;
Кудратбек Салимжонов - 1 бронза.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Федерацию тяжелой атлетики страны, наших спортсменов и тренеров с этим достижением, желает им больших успехов в дальнейшей деятельности.