Ўқ отиш спорти базаси реконструкциядан кейин фойдаланишга топширилди
Тадбирда Мудофаа вазирлиги, Спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти, спортчи ва мураббийлар иштирок этишди. Реконструкциядан сўнг спорт объекти халқаро талабларга тўлиқ жавоб берадиган ҳолатга келтирилди.
Хусусан, ёритиш тизими 500 люксдан юқори даражадаги ёруғликни таъминлайди. Бу эса профессионал спортчилар учун юқори сифатли машғулот ва мусобақалар ўтказиш имконини яратади.
Янги инвентар ва жиҳозлар Халқаро ўқ отиш спорти федерацияси талабларига мос равишда янгиланди. Бу эса спортчиларимиз учун халқаро ареналарда муносиб қатнашиш ва Лос-Анжелес-2028 Олимпия ўйинларига лицензия олиш йўлида муҳим қадам бўлади.
Маросим давомида расмийлар мазкур база юртимиз мерганлари салоҳиятини ошириш, уларни жаҳон чемпионатлари ва Олимпия ўйинларига тайёрлашда муҳим ўрин тутади, дея таъкидлашди.

Открылась база стрелкового спорта после реконструкции
На церемонии открытия приняли участие руководители Министерств обороны и спорта Республики Узбекистан, Национального Олимпийского комитета страны, а также тренеры и спортсмены. Спортивный объект полностью обновлён и теперь соответствует всем международным стандартам.
В частности, установлена система освещения с яркостью более 500 люкс, что обеспечивает отличные условия для тренировок и проведения соревнований на высоком уровне.
Оборудование и инвентарь также были заменены в соответствии с требованиями Международной федерации стрелкового спорта. Это в свою очередь позволит атлетам достойно выступать на международных аренах и повысит их шансы завоевать лицензии на Олимпийские игры Лос-Анджелес-2028.
Выступая на открытии, официальные лица подчеркнули важность этой базы для развития стрелкового спорта в стране, подготовки спортсменов к чемпионатам мира и Олимпийским играм.