Саудия Арабистонида ўтаётган футбол бўйича U17 ёш тоифасидаги Осиё чемпионатида Ўзбекистон терма жамоаси ярим финалга йўл олди. Ўсмирларимиз чорак финалда БАА жамоасини 3:1 ҳисобида мағлубиятга учратишди.
Хоккейчиларимиз мезбонларга қарши
Хоккей бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бугун жаҳон чемпионатининг IV дивизионида иккинчи тур учрашувини ўтказади. Ҳамюртларимиз бу турда асосий рақиб, мезбон Арманистонга қарши баҳс олиб боришади.
Кураш бўйича Европа чемпионати ўтказилди
12-13 апрель кунлари Грузиянинг Батуми шаҳрида кураш бўйича катталар ва ёшлар ўртасида Европа чемпионати бўлиб ўтди. Унда 19 мамлакадан 150 нафар спортчи иштирок этди. Турнирда Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири, Халқаро кураш ассоциациясининг биринчи вице-президенти Адҳам Икрамов ҳам фахрий меҳмон сифатида қатнашди.
Боксчиларимиз Боку ва Хабаровск турнирларида
Шу кунларда Озарбайжон пойтахтида бокс бўйича “Буюк ипак йўли” халқаро турнири бўлиб ўтмоқда. Унда иштирок этаётган Ўзбекистон терма жамоаси вакилларининг 12 нафари ярим финалга етиб келишди ва ўзлари учун камида бронза медалини нақд қилдилар. Бугун улар финал йўлланмаси учун жанг қилишади.
15-19 апрель кунлари Россиянинг Хабаровск шаҳрида бокс бўйича халқаро хотира турнири бўлиб ўтади. Турнирда Россия, Ўзбекистон, Қозоғистон, Куба, Хитой, Грузия каби 16 мамлакатдан 150 нафардан ортиқ иштирокчи қатнашади. Баҳсларда икки карра Олимпиада чемпиони Ҳасанбой Дўсматов, шунингдек, Шодиёржон Мелиқўзиев, Гулсевар Ғаниева, Азиза Зокирова каби 19 нафар боксчимиз иштирок этади.
Спорт курашлари бўйича Европа чемпионатида ноодатий ҳолат
7-13 апрель кунлари Словакияда спорт курашлари бўйича Европа чемпионати ўтказилди. Юнон-рум кураши бўйича -72 кг вазн тоифасида ноодатий ҳолат юз берди. 4:4 ҳисобида якунланган баҳс якунида ҳакамларнинг қарори билан финалчилар Леванте Леваи (Венгрия) ва Иброҳим Ғанем (Франция) олтин медаль соҳиблари деб эълон қилинди.

Our Footballers Reach the Semifinals
The Uzbekistan U17 national football team has advanced to the semifinals of the AFC U-17 Championship, currently taking place in Saudi Arabia. In the quarterfinals, our team defeated the UAE 3-1.
Hockey Players Face Hosts
Today, the Uzbekistan national ice hockey team will play their second-round match in the World Championship Division IV. Our opponents will be the host team, Armenia, considered one of the main competitors in the tournament.
European Judo Championship Concludes
On April 12–13, the European Judo Championship for adults and youth was held in Batumi, Georgia. 150 athletes from 19 countries participated in the event. The special guest of the competition was the Minister of Sports of the Republic of Uzbekistan and the first Vice President of the International Judo Association, Adham Ikramov.
Boxers Compete in Tournaments in Baku and Khabarovsk
The international boxing tournament "Great Silk Road" is taking place in Baku, Azerbaijan. Twelve members of the Uzbekistan national boxing team have already reached the semifinals, securing at least bronze medals. Today, they will fight for a spot in the final.
From April 15–19, the International Boxing Memorial Tournament will be held in Khabarovsk, Russia. More than 150 athletes from 16 countries, including Russia, Uzbekistan, Kazakhstan, Cuba, China, and Georgia, will participate. Representing Uzbekistan in the ring will be 19 boxers, including two-time Olympic Champion Hasanboy Dusmatov, as well as Shodiarjon Melikuziev, Gulsevar Ganieva, and Aziza Zokirova.
Unusual Situation at the European Wrestling Championship
From April 7–13, the European Wrestling Championship took place in Slovakia. In Greco-Roman wrestling, in the 72 kg weight category, an unusual situation occurred. The final match ended in a 4–4 draw, and by the decision of the judges, both finalists – Levente Levai (Hungary) and Ibrahim Ghanem (France) – were declared joint gold medalists.