Олимпия бирдамлиги лойиҳаси асосида яна бир семинар муваффақиятли якунланди
Халқаро Олимпия қўмитасининг Олимпия бирдамлиги лойиҳаси асосида стол тенниси бўйича маҳаллий мураббийлар учун ташкил этилган семинар ниҳоясига етди. Бугун курсларни муваффақиятли якунлаган иштирокчиларга МОҚ раҳбарияти томонидан сертификатлар тақдим қилинди.
Халқаро стол тенниси федерацияси ҳамкорликда ташкил қилинган ушбу тадбирга иорданиялик Муҳаммад Атум эксперт сифатида жалб этилди. Мутахассис 9 кун мобайнида Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 28 нафар мураббийга назарий ва амалий йўналишларда ўз тажрибаси билан ўртоқлашди.
Тадбир якунланганидан кейин МОҚ раҳбарияти Муҳаммад Атум билан учрашув ўтказди. Унда ўзаро ҳамкорликни янада ривожлантириш, келгусида нафақат мураббийлар, балки ҳакамларнинг ҳам малакасини ошириш каби мавзулар муҳокама қилинди.
Ўз навбатида, иорданиялик мутахассис юртимизда стол теннисига қизиқиш юқори даражада эканини билдириб, кейинчалик ҳам ҳамкорликда иш олиб боришдан мамнун эканини билдирди.

Очередной семинар в рамках проекта Олимпийская солидарность завершился успешно
Завершился семинар по настольному теннису для отечественных тренеров, организованный в рамках проекта Олимпийская солидарность Международного олимпийского комитета. Сегодня участникам, успешно прошедшим обучение, руководители Национального Олимпийского комитета страны торжественно вручили сертификаты.
Мероприятие прошло при поддержке Международной федерации настольного тенниса. В качестве эксперта был приглашён специалист из Иордании — Мухаммад Атом. В течение девяти дней он делился своим опытом с 28 тренерами со всех регионов Узбекистана, проводя как теоретические занятия, так и практические тренировки.
После завершения мероприятия руководство Национального Олимпийского комитета провело встречу с иорданским экспертом Мухаммадом Атомом. Стороны обсудили перспективы дальнейшего сотрудничества, в том числе вопросы повышения квалификации не только тренеров, но и судей в будущем.
В свою очередь иорданский эксперт отметил высокий интерес к настольному теннису в Узбекистане и выразил, что будет рад продолжить совместную работу в дальнейшем.