Олимпия бирдамлиги лойиҳаси асосида яна бир семинар муваффақиятли якунланди
Халқаро Олимпия қўмитасининг Олимпия бирдамлиги лойиҳаси асосида стол тенниси бўйича маҳаллий мураббийлар учун ташкил этилган семинар ниҳоясига етди. Бугун курсларни муваффақиятли якунлаган иштирокчиларга МОҚ раҳбарияти томонидан сертификатлар тақдим қилинди.
Халқаро стол тенниси федерацияси ҳамкорликда ташкил қилинган ушбу тадбирга иорданиялик Муҳаммад Атум эксперт сифатида жалб этилди. Мутахассис 9 кун мобайнида Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 28 нафар мураббийга назарий ва амалий йўналишларда ўз тажрибаси билан ўртоқлашди.
Тадбир якунланганидан кейин МОҚ раҳбарияти Муҳаммад Атум билан учрашув ўтказди. Унда ўзаро ҳамкорликни янада ривожлантириш, келгусида нафақат мураббийлар, балки ҳакамларнинг ҳам малакасини ошириш каби мавзулар муҳокама қилинди.
Ўз навбатида, иорданиялик мутахассис юртимизда стол теннисига қизиқиш юқори даражада эканини билдириб, кейинчалик ҳам ҳамкорликда иш олиб боришдан мамнун эканини билдирди.

The table tennis seminar for Uzbek national coaches, organized as part of the International Olympic Committee’s Olympic Solidarity project, has successfully concluded. Today, the participants who completed the training were formally presented with certificates by the leadership of the National Olympic Committee of Uzbekistan.
The event was supported by the International Table Tennis Federation. A specialist from Jordan, Muhammad Atom, was invited as an expert. For nine days, he shared his professional experience with 28 coaches from all regions of Uzbekistan, conducting both theoretical sessions and practical training.
After the seminar, the leadership of the National Olympic Committee held a meeting with the Jordanian expert. The sides discussed potential areas of continued collaboration, including plans to improve the qualifications of not only coaches but also referees.
Muhammad Atom, for his part, noted the high interest in table tennis in Uzbekistan and expressed his willingness to continue working together in the future.