Бугун пойтахтимизда стол тенниси бўйича маҳаллий мураббийлар учун семинар бошланди. 10 апрелга қадар давом этадиган ушбу тадбир Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Халқаро Олимпия қўмитасининг Олимпия бирдамлиги лойиҳаси, Халқаро ва мамлакат стол тенниси федерациялари ҳамкорлигида ташкил этилмоқда. Дарслар иорданиялик эксперт Муҳаммад Атум томонидан ўтказилади.
Малакали мутахассис семинар давомида спортчиларни шуғуллантиришнинг замонавий методикалари, уларга тўғри юклама бериш ва мусобақаларга психологик тайёрлаш каби йўналишларда ўз тажрибаси билан улашади.
Қайд этиш жоиз, 48 ёшли эксперт Иордания, Ўмон каби терма жамоаларида мураббийлик қилган. Бугунги кунда Қатарда фаолият олиб бормоқда. 2020-2024 йиллар Халқаро стол теннис федерациясининг Ривожланиш дастурига раҳбарлик қилган.

В Ташкенте проводится семинар для тренеров по настольному теннису
Сегодня в столице начался семинар для местных тренеров по настольному теннису. Мероприятие, которое продлится до 10 апреля, проводится при поддержке Национального Олимпийского комитета Узбекистана, проекта «Олимпийская солидарность» Международного Олимпийского комитета, а также Международной и Национальной федераций настольного тенниса.
Занятия ведёт приглашённый эксперт из Иордании Мухаммад Атум. Он поделится своими знаниями о современных методиках подготовки спортсменов, правильном распределении физических нагрузок и психологической подготовке к соревнованиям.
48-летний специалист ранее работал тренером национальных сборных Иордании и Омана, а сейчас продолжает деятельность в Катаре. С 2020 по 2024 годы он возглавлял Программу развития Международной федерации настольного тенниса.