Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти бугун Миробод туманидаги бир қатор таълим муассасаларига ташриф буюриб, у ерларда ёшларнинг спорт билан шуғулланишлари учун мавжуд шароитларини ўрганди. Жараёнда туман ҳокими Анвар Сайфутдинов ҳамроҳлик қилди.
Расмийлар кун давомида тумандаги 1 ва 2-сон спорт мактаблари, 294-умумтаълим мактаби, “Women & Kids” хусусий спорт клуби, Тошкент транспорт техникуми ҳамда Тошкент фармацевтика институтида бўлишди. Ўрганиш давомида аёллар ва болалар спортига ҳам алоҳида аҳамият қаратиш, хусусий клублар фаолиятини қўллаб-қувватлаш каби йўналишлар белгилаб олинди.

В центре внимания — образовательные учреждения Мирабадского района
Сегодня руководство Национального Олимпийского комитета Узбекистана посетило ряд образовательных учреждений Мирабадского района столицы, чтобы изучить условия для занятий спортом среди молодёжи. Официальных лиц сопровождал хоким района Анвар Сайфутдинов.
В ходе визита были осмотрены районные спортивные школы №1 и №2, общеобразовательная школа №294, частный спортивный клуб “Women & Kids”, Ташкентский транспортный техникум и Ташкентский фармацевтический институт.
Особое внимание было уделено развитию женского и детского спорта, а также поддержке частных спортивных клубов. Руководство НОК отметило важность создания доступных условий для занятий спортом и подчеркнуло необходимость дальнейшего содействия развитию спортивной инфраструктуры в образовательных учреждениях.