Ҳурматли опа-сингиллар, спортчи аёллар ва соҳа фидойилари!
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Сизларни баҳорнинг энг гўзал ва энг нафис байрами – 8 март, Халқаро хотин-қизлар куни билан самимий табриклайди!
Сизнинг фидокорлигингиз, сабр-матонатингиз ва жўшқин энергиянгиз нафақат оилаларимиз, балки бутун жамиятимизга файз киритади. Айниқса, Ўзбекистон шарафини халқаро майдонда ҳимоя қилаётган аёл атлетларимиз, мураббийларимиз ва спорт ташкилотларида фаолият юритаётган опа-сингилларимиз билан фахрланамиз! Сизнинг ҳар бир ютуғингиз нафақат юртимиз, балки келажак авлод учун ҳам илҳом манбаи демакдир.
Сизларга мустаҳкам соғлиқ, оилавий бахт, спорт ва ҳаётда юксак марраларни забт этишингизни тилаймиз. Ҳар доим бахтли ва ғалабаларга тўла ҳаёт кечиринг!

Дорогие женщины, милые девушки, спортсменки и представительницы спортивной сферы!
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет вас с самым прекрасным и нежным весенним праздником — 8 Марта, Международным женским днём!
Ваши самоотверженность, терпение и энергия всегда радуют нас. Особенно мы гордимся нашими уважаемыми женщинами — дорогими сёстрами, которые защищают честь Узбекистана на международной арене, ведут активную деятельность в спортивных организациях и добиваются больших успехов. Каждая ваша победа — это источник вдохновения для всей страны и будущих поколений.
Желаем вам крепкого здоровья, семейного счастья и достижения новых высот — как в спорте, так и в жизни. Пусть ваша жизнь будет наполнена радостью, гармонией и блестящими победами!