Ёш қиличбозларимиз Осиёда тенгсиз!
Кувайтда қиличбозлик бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати ўз якунига етди. Мусобақанинг сўнгги кунида кечган жамоавий баҳсларда шпага ва сабля йўналишларида қизларимиз олтин медалларга сазовор бўлишди.
Шпагачиларимиз Азиза Ҳамидова, Дилназ Мурзатаева, Санам Назарова ҳамда Бибимарям Сапарова мусобақа давомида Иордания, Цингапур, Хитой Таипейи ва финалда Японияни мағлубиятга учратишди. Саблячиларимиз Гулистан Пердебаева, Фернанда Эррера, Самира Шокирова ҳамда Аякўз Жумамуратовадан иборат квартетимиз эса Цингапур, Корея Республикаси ва Гонконгдан устун келди.
Шу тариқа, мусобақада 5 та олтин ва 1 та бронза медалларини жамғарган ёшларимиз умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллашди.

Наши молодые фехтовальщики продемонстрировали превосходство на чемпионате Азии
В Кувейте завершился молодёжный чемпионат Азии по фехтованию. В итоговый день турнира состоялись соревнования в командной программе. Отрадно отметить, что наши шпажистки и саблистки завоевали золотые медали.
Представительницы отечественной сборной по шпаге Азиза Хамидова, Дильназ Мурзатаева, Санам Назарова и Бибимарям Сапарова одолелили таких команд, как Иордания, Сингапур, Китайский Тайбэй. А в финале наши девушки не оставили шансов шпажисткам Японии. Также, саблистки Гулистан Пердебаева, Фернанда Эррера, Самира Шокирова и Аякуз Жумамуратова поединки против сборных Сингапура, Республики Корея и Гонконга решили в свою пользу.
Таким образом, наши молодые фехтовальщики с 5 золотыми и 1 бронзовой медалями заняли первое место в общекомандном зачёте.