МОҚ ишчи гуруҳи Токиога келди
Кеча кечқурун МОҚ раисининг ўринбосари оператив штаб раҳбари Шерзод Тошматов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Япония пойтахтига жўнаб кетди. Ҳозирги вақтда бизнинг вакилларимиз аллақачон Токиода бўлиб, асосий делегация келишига тайёргарлик кўришмоқда.
Зарур бўлганидек, "Кунчиқар" мамлакатга келгандан сўнг, МОҚ ишчи гуруҳи Нарита аэропортида ПЗР-тестларини топширди. Салбий натижадан кейин улар ўз ишларини бошладилар. Энди бизнинг вакилларимиз Олимпия қишлоғида ва Токио-2020 ташкилий қўмитаси координатори билан биргаликда Ўзбекистон делегацияси аъзоларини рўйхатга олади.
Эслатиб ўтамиз, делегациямизнинг асосий қисми 19 июль куни Токиода бўлиб, 20 июль куни Олимпия қишлоғида бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси, таэквондо ва дзюдо вакиллари билан биргаликда Японияда тайёргарликнинг якуний босқичини ўтказмоқда.

Рабочая группа НОК прибыла в Токио
Вчера ночью рабочая группа во главе заместителя председателя НОК, руководителя Оперативного штаба Шерзода Ташматова отбыла в столицу Японии. В настоящее время наши представители уже находятся в Токио и начали подготовку к приезду основной делегации.
Как и требовалось, после прибытия в «страну, восходящего солнца», рабочая группа НОК сдала ПЦР-тесты в аэропорту Нарита. После отрицательного результата, они начали свою работу. Сейчас наши представители находятся в Олимпийской деревне и вместе с координатором Оргкомитета Токио-2020 регистрируют членов делегации Узбекистана.
Напоминаем, основная часть нашей делегации 19 июля отбудет в Токио и 20 июля разместиться в Олимпийской деревне вместе с представителями сборной Узбекистана по боксу, таэквондо и дзюдо, которые сейчас проводят заключительный этап подготовки в Японии.