Баҳодир Қурбонов ЎФА президенти этиб сайланди
Бугун Ўзбекистон футбол ассоциациясининг навбатдан ташқари сайлов Конгресси ўтказилди. Унда Давлат хавфсизлик хизмати раиси, генерал-полковник Баҳодир Қурбонов ЎФА президенти этиб сайланди.
Ўзбекистон Республикаси Бош вазири А.Арипов, шунингдек, Спорт вазирлиги ҳамда МОҚ раҳбарияти иштирок этган мазкур тадбир давомида ўзбек футболининг истиқболига оид қатор масалалар ҳам кўриб чиқилди. Баҳодир Низомович юклатилган масъулиятли вазифани адо этишда бор куч-ғайратини ишга солишга, миллий терма жамоанинг 2026 йил ўтадиган жаҳон чемпионати йўлланмасини қўлга киритиши учун барча шароитларни яратишга ваъда берди.
Ўз навбатида, расмийлар Б.Қурбоновни янги лавозимга сайлангани билан қутлаб, унинг фаолиятида улкан омад ва муваффақиятлар тилашди.

22 Февраля 2025 3009
Сегодня состоялся внеочередной выборочный Конгресс Ассоциации футбола Узбекистана. В ходе мероприятия председатель Службы государственной безопасности, генерал-полковник Баходир Курбонов был избран президентом АФУ.
Во время Конгресса, в котором приняли участие Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов, а также руководство Министерства спорта и НОК, обсуждались вопросы, связанные с перспективами узбекского футбола. Баходир Низомович отметил, что приложит все усилия для выполнения ответственной задачи, созданию условий национальной сборной для завоевания путёвки на чемпионат мира 2026 года.
В свою очередь официальные лица поздравили Б.Курбонова с новым назначением, пожелали ему успехов и удачи.