ОАВ вакиллари диққатига!
14 июль куни соат 11:00 да МОҚ мажлислар залида Токио-2020 Олимпия ўйинлари олдидан расмий матбуот анжумани ўтказилиши ҳақида хабар берилган эди. Мамлакатимизда юзага келган мураккаб эпидемиологик вазият сабаб ушбу анжуман бекор бўлганини маълум қиламиз.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси юзага келган ноқулайлик учун узр сўрайди ва барча ОАВ ходимларини, блогерларни Олимпия ўйинларида терма жамоамиз иштирокини катта ҳажмда ёритиб боришга чорлаб қолади. Унутмайликки, биз ўз ишимиз орқали атлетларимизни янада руҳлантиришимиз, уларга мадад беришимиз мумкин.

Вниманию представителей СМИ!
Ранее нами сообщалось, что 14 июля в 11:00 в конференц-зале НОК состоится официальная пресс-конференция перед началом Олимпийских игр Токио-2020. Сообщаем, что в связи с эпидемиологической ситуацией, мероприятие отменяется.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана приносит извинения за созданное неудобство и призывает всех представителей СМИ и блогеров широкомасштабно освещать участие узбекских спортсменов на Олимпиаде. Мы должны помнить, что благодаря своей деятельности, можем вдохновить и мотивировать атлетов.