ОАВ вакиллари диққатига!
14 июль куни соат 11:00 да МОҚ мажлислар залида Токио-2020 Олимпия ўйинлари олдидан расмий матбуот анжумани ўтказилиши ҳақида хабар берилган эди. Мамлакатимизда юзага келган мураккаб эпидемиологик вазият сабаб ушбу анжуман бекор бўлганини маълум қиламиз.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси юзага келган ноқулайлик учун узр сўрайди ва барча ОАВ ходимларини, блогерларни Олимпия ўйинларида терма жамоамиз иштирокини катта ҳажмда ёритиб боришга чорлаб қолади. Унутмайликки, биз ўз ишимиз орқали атлетларимизни янада руҳлантиришимиз, уларга мадад беришимиз мумкин.

To the attention of the media representatives!
Earlier, we reported that on July 14, at 11: 00, an official press conference will be held in the NOC conference hall before the start of the Tokyo 2020 Olympic Games. We inform you that due to the epidemiological situation, the event is canceled.
The National Olympic Committee of Uzbekistan apologizes for the inconvenience created and calls on all media representatives and bloggers to widely cover the participation of Uzbek athletes at the Olympics. We must remember that thanks to our activities, we can inspire and motivate athletes.