Харбин-2025: Чин юрти вакилларидан яна бир ёрқин тантанали очилиш маросимини кутамиз
Харбин-2025 қишки Осиё ўйинларининг тантанали очилиш маросими 7 февраль куни маҳаллий вақт билан 20:00 (Тошкент вақти билан 17:00) да старт олади. Мусобақа ташкилий қўмитаси маросим барчага ёқадиган, ажойиб атмосферада ўтишига ваъда берди.
Мезбонлар ҳозирча тадбир уч қисмдан иборат бўлишини, унда илк бор сунъий интеллект ёрдамида ривожлантирилган технологиялардан фойдаланилишини маълум қилишди. Пекин-2022 қишки Олимпия ва Ханчжоу-2022 ёзги Осиё ўйинларининг маросимларида ишлаган бадиий жамоа бу тадбирга ҳам жалб этилганини инобатга олсак, бу гал ҳам хитойликлардан ажобтовур чиқишлар кутиб қоламиз.

Легкоатлеты начали международные сборы в Турции
Торжественная церемония открытия зимних Азиатских игр Харбин-2025 состоится 7 февраля в 20:00 (в 17:00 по ташкентскому времени). Организационный комитет Игр отметил, что мероприятие впечатлит всех и пройдёт в чудесной атмосфере.
Хозяева Азиады подчеркивают, что церемония будет состоять из 3-х частей и что впервые будут использованы передовые технологии, включая искусственный интеллект и другие новшества в этом направлении. Учитывая то, что в этом мероприятии будут работать творческие команды, привлеченные на зимние Олимпийские игры Пекин-2022 и летние Азиатские игры Ханчжоу-2022, можно и на этот раз ожидать от китайцев потрясающее шоу.