23 июль куни бошланадиган Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинларининг стартига ҳам саноқли кунлар қолмоқда. Айни пайтга келиб, унда иштирок этадиган Ўзбекистон делегациясининг таркиби маълум бўлиб улгурди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мазкур мусобақага ҳукуматимизнинг қўллаб-қувватлаши остида Туризм ва спорт вазирлиги ва бошқа ташкилотлар билан муносиб ҳозирлик кўрмоқда. Ҳозирда бокс, таэквондо, дзюдо каби терма жамоаларимиз Токиога шаҳрига етиб борган ва Олимпиададан аввал сўнгги ўқув-машғулот йиғинини олиб боришмоқда.
Асосий делегациямиз 19 июль куни Японияга йўл олади. Шу муносабат билан 14 июль куни соат 11:00 да МОҚ Мажлислар залида бўлажак Олимпиада олдидан расмий матбуот анжумани ташкил этилади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси барча ОАВ, блогерларни мазкур тадбирга таклиф этади.

Приглашаем на официальную пресс-конференцию перед началом Олимпийских игр в Токио!
До старта Токийской Олимпиады, которая начнётся 23 июля, остаются считанные дни. К настоящему времени уже стали известны имена представителей делегации Узбекистана, которые примут участие в Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана при поддержке правительства страны совместно с Министерством туризма и спорта и другими организациями, ведëт активную подготовку. Сейчас сборные по боксу, таэквондо и дзюдо уже находятся в Токио и проводят последние учебно-тренировочные сборы.
Основная делегация 19 июля отбудет в Японию. В связи с этим, 14 июля в 11:00 перед началом Токио-2020 состоится официальная пресс-конференция. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана приглашает всех представителей СМИ и блогеров принять участие в этом мероприятии.