Slalomchilarimiz yangi mavsumga BAAda tayyorlanishmoqda
Слаломда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси шу кунларда Бирлашган Араб Амирликларининг Ал-Айн шаҳрида халқаро ўқув-машғулот йиғинини олиб бормоқда. 8 январда бошланган мазкур йиғин 24-февеалга қадар давом этиши режалаштирилган.
Таркибга 8 нафар спортчи жалб қилинган. Машғулотлар март ойида Таиландда U20 ва U23 ёш тоифаларида ўтадиган Осиё чемпионати, шунингдек, кейинчалик катталар ўртасида ташкил этиладиган рейтинг турнирларига тайёргарлик вазифасини ўтаб беради. Шунингдек, юртдошларимиз Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларидан мусобақалар дастурига киритилган экстрим слалом йўналишида ҳам тайёргарлик олиб боришяпти. Халқаро йиғинда 10 га яқин давлат вакиллари иштирок этишмоқда.

Сборная Узбекистана по гребному слалому тренируется в ОАЭ
Представители сборной Узбекистана по гребному слалому в эти дни проводят международные учебно-тренировочные сборы в городе Аль-Айн (ОАЭ). УТС начались 8 января и продолжаться до 24 февраля.
К сборам привлечены 8 спортсменов. Данные занятия станут важным этапом подготовки к чемпионату Азии U20 и U23 в марте месяце в Таиланде, а также, к рейтинговым турнирам среди взрослых в дальнейшем. Помимо этого, наши соотечественники готовятся и в новом направлении - экстрим слалом, который был включён в программу Олимпийских игр начиная с Париж-2024. В международных сборах участвуют представители около 10 стран.