Тошкент 2027 йил қиличбозлик бўйича жаҳон чемпионатини қабул қилади
Тошкентда Халқаро қиличбозлик федерациясининг навбатдаги Конгресси муваффақиятли ўтказилди. Маълум қилганимиздек, унда ҳамюртимиз Алишер Усмонов яна бир бор ушбу ташкилот раҳбари этиб сайланди.
Тадбир давомида яна бир қатор эътиборли жараёнлар ҳам бўлиб ўтди. Жумладан, Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси Бош котиби Гулнора Саидова Халқаро қиличбозлик федерацияси Ижроия қўмитаси аъзолари орасидан жой олди.
Яна бир аҳамиятли жиҳати, пойтахтимиз 2027 йил катталар ўртасидаги жаҳон чемпионатини қабул қиладиган бўлди. Режага кўра, мусобақа 20-28 июль кунлари Тошкентда бўлиб ўтади.
Шунингдек, тадбирда йил якунларига бағишланган тақдирлаш маросими ҳам бўлиб ўтди. Унда ёшлар ўртасида жаҳон рейтингини пешқадам сифатида якунлаган саблячимиз Фернанда Эррера ҳам мукофотланди.

Ташкент примет чемпионат мира по фехтованию 2027 года
В Ташкенте успешно состоялся очередной Конгресс Международной федерации фехтования. Как ранее сообщалось, наш соотечественник Алишер Усманов вновь был избран на пост главы организации.
Во время мероприятия также произошли несколько важных событий. В частности, Генеральный секретарь Федерации фехтования Узбекистана Гульнара Саидова вошла в состав Исполнительного комитета Международной федерации фехтования.
Ещё одна важность заключается в том, что чемпионат мира среди взрослых 2027 года примет Ташкент. Согласно плану, соревнования пройдут 20-28 июля.
Также, во время мероприятия состоялась церемония награждения, посвященная итогам года. Примечательно, что представительница сборной Узбекистана по сабле Фернанда Эррера, завершившая год лидером мирового рейтинга среди молодёжи, тоже удостоилась награды.