Юртимиз илк бор мезбонлик қилаётган ММА бўйича жаҳон чемпионатининг очилиш маросими ўтказилди
Пойтахтимизда ўтаётган аралаш жанг санъати (ММА) турлари бўйича жаҳон чемпионатининг очилиш маросими бўлиб ўтди. “Ҳумо арена”да ташкил этилган тантанали тадбирда Халқаро аралаш жанг санъати федерацияси (IMMAF), Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, Спорт вазирлиги ва Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти иштирок этди.
Маросимда сўз олган расмийлар мамлакатимиз илк бор мезбонлик қилган ушбу мусобақа юқори савияда ташкил этилаётгани, беллашувлар янги номларни кашф этиб бераётгани, бир қатор жиҳатлар бўйича тарихий жаҳон чемпионатига айлангани ҳақида тўхталиб, олдинда турган финалларда барча жангчиларга омад тилашди.
Тадбирнинг бадиий қисмидан сўнг кечки дастурдан ўрин олган финаллар бошланди. Эслатиб ўтамиз, бугун Ўзбекистон терма жамоасининг 4 нафар аъзоси жаҳон чемпионлиги учун беллашади.

Состоялась церемония открытия ЧМ по ММА
В столице прошла церемония открытия чемпионата мира по смешанным боевым искусствам (ММА). На торжественном мероприятии в “Хумо арене”присутствовали руководство Международной федерации смешанных боевых искусств (IMMAF), Министерства Обороны Республики Узбекистан, Министерство спорта и Национального Олимпийского комитета.
Выступая на открытии, официальные лица отметили, что данные своего рода исторические старты, организованные впервые в нашей стране, проходят на высоком уровне, а также пожелали всем бойцам удачи в предстоящих решающих поединках.
После художественной части мероприятия стартовали финалы. Напомним, что сегодня за чемпионский титул будут бороться 4 представителя сборной Узбекистана.