Ғазалкентда эшкак эшувчиларимизнинг йиғини қизғин ўтмоқда
Тошкент вилоятининг Ғазалкент шаҳрида жойлашган “Қалдирғоч” базасида эшкак эшиш спорт турлари бўйича терма жамоамизнинг Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларига олиб бораётган тайёргарлиги қизғин давом этмоқда. Йиғинга 30 нафардан ортиқ спортчи жалб этилган бўлиб, асосий тайёргарлик яна 19 кундан сўнг старт оладиган Олимпия ўйинларига қаратилган.
Эслатиб ўтамиз, эшкак эшиш спорт турларида Олимпия ўйинларига 6 та йўлланма қўлга киритилган бўлиб, лицензиатларимиз ушбу базада 16 июлга қадар тайёргарликни давом эттиришади. Шунингдек, пара-каноэчиларимиз ҳам мазкур йиғинга жалб қилинган. Паралимпия лицензиатлари режага кўра 24 августгача йиғин ўтказишади. Таъкидлаш жоиз, ушбу машғулотлар лицензиатларимиз учун Олимпия ва Паралимпия ўйинларига тайёргарлик вазифасини ўтаб берса, қолган вакилларимиз учун Ханчжоу-2022 Осиё ўйинлари ва бошқа йирик мусобақаларга қаратилган.

Vaccination against coronavirus continues: this time the boxers received the drug
On the territory of the Kaldirgoch sports base, which is located in Gazalkent (Tashkent region), the preparation of our rowers for the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games continues. More than 30 athletes are involved in the training camp and they are all working hard to prepare for the Olympics ,which will start in the capital of Japan in 19 days.
We remind you that there are 6 permits in the piggy bank of rowers of Uzbekistan and licensees on this base will continue training until July 16. Also, para-canoeists participate in the TCB. It should be noted that para-athletes will be preparing until August 24. These fees will serve as the final stage of preparation for licensees before the start of the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games. And the rest of the rowers will increase their experience on the eve of the Hangzhou 2022 Asian Games.