Астанада стол тенниси бўйича Осиё чемпионати ўтказилмоқда
Шу кунларда Қозоғистоннинг Астана шаҳрида стол тенниси бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Мусобақанинг илк кунида жамоавий дастурда гуруҳ босқичидан ўрин олган баҳслар ўтказилди.
Унда 1 ғалаба ва 1 мағлубиятли ўйин ўтказган йигитларимиз ҳам, 2 ғалаба ва 1 мағлубият қайд этган қизларимиз ҳам ўз гуруҳларида иккинчи ўринни эгаллашди. Афсуски, ушбу натижа медаллар учун курашни давом эттиришга етарли бўлмади. Энди спортчиларимиз жамоавий дастурда 11 ва 13-ўринлар учун курашишади.
Тақвимга кўра, спортчиларимиз 9 октябрдан жуфтлик ва микст, 11 октябрдан яккалик йўналишларидаги иштироклари билан мусобақани давом эттиришади.

Наши теннисисты участвуют на ЧА в Казахстане
В настоящее время в Астане (Казахстан) проходит чемпионат Азии по настольному теннису. В стартовый день турнира прошли выступления спортсменов в групповом этапе командного направления.
Наши парни с 1 победой и 1 поражением заняли второе место. Также, и девушки с 2 победами и 1 проигрышем стали вторыми в своей группе. Но к сожалению, этих результатов оказалось недостаточно, чтобы продолжить борьбу за призовые места. Теперь наши представители проведут матчи за 13 и 11 места в командном направлении.
Согласно календарю, представители Узбекистана с 9 октября начнут участие в парной и микст программах, а с 11 октября - в одиночной программе.