Акбар Жўраев ва Рустам Тўлагановни табриклаймиз!
Бугун ўзбек оғир атлетикасининг юлдузи, Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари чемпиони ва рекордчиси, Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларининг кумуш медали соҳиби, икки карра жаҳон чемпиони, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрстатган спортчи” ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари соҳиби Акбар Жўраев, шунингдек, бокс бўйича Рио-2016 ёзги Олимпия ўйинларининг бронза медали соҳиби, Осиё чемпионатининг совриндори, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони эгаси Рустам Тўлаганов таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни бугунги айём билан қутлаб, уларга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Акбара Джураева и Рустама Тулаганова!
Сегодня именитый тяжелоатлет Узбекистана, чемпион и рекордсмен летних Олимпийских игр Токио-2020, серебряный призёр летней Олимпиады Париж-2024, двукратный чемпион мира, обладатель почётных званий "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан" и "Узбекистон ифтихори" Акбар Джураев и бронзовый призёр летних Олимпийских игр Рио-2016 по боксу, призёр чемпионата Азии, Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан Рустам Тулаганов отмечают свой День рождения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинников, желает им крепкого здоровья, успехов и долгих лет жизни.