30 Сентябр 2024 1734
Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирининг тегишли буйруғи билан мамлакатимизда жисмоний тарбия ва спортни оммалаштириш, терма жамоаларимизнинг халқаро майдонларда муносиб иштирок этишини таъминлашдаги жонкуярлиги, кўп йиллик самарали меҳнати ва жамоат ишларидаги фаол иштирокини муносиб тақдирлаш мақсадида бир қатор соҳа мутахассисларига “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишони топширилди. Аҳамиятлиси, улар орасида Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ходимлари ҳам бор.
Бугун МОҚда ушбу нишонни топшириш маросими бўлиб ўтди. Унда Спорт вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, Қўмита Бош котиби Ойбек Касимов иштирок этишди.
Буйруққа биноан МОҚ Ходимлар билан ишлаш хизмати бош инспектори Дилноза Сагдуллаева, Олимпия спорт турлари фаолиятини координация қилиш департаменти директори Миржалол Сайдуллаев ва Бош мутахассис Жаводилла Хасанбоев, Халқаро алоқалар департаменти Бош мутахассиси Нозим Атакалов ва етакчи мутахассис Муҳаммад Ҳумоюн Ибрагимовга мазкур кўкрак нишони тақдим этилди.
Шаҳрулло Шарипович ушбу совринларни ўз эгаларига топширар экан, уларнинг кўрсатган хизматларини алоҳида эътироф этди. Ўз навбатида, Ойбек Омилович эътироф этилган ходимларнинг келгуси фаолиятида ҳам омад тилади.

30 Сентября 2024 1702
В соответствии с приказом Министра спорта Республики Узбекистан группа специалистов спортивной сферы были особо отмечены за многолетний труд в популяризации физической культуры и спорта, оказания содействия в достойном выступлении представителей национальных сборных на международной спортивной арене, активное участие в общественных делах и были награждены нагрудными знаками «Отличник физической культуры и спорта». Примечательно, что в ряды награжденных вошли и сотрудники Национального Олимпийского комитета Узбекистана.
Сегодня в НОК состоялась церемония вручения этих нагрудных знаков. В мероприятии присутствовали заместитель Министра Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов.
Согласно приказу, Главный инспектор по работе с персоналом НОК Дилноза Сагдуллаева, Директор департамента координации деятельности Олимпийских видов спорта Миржалол Сайдуллаев и Главный специалист Жаводилла Хасанбоев, Главный специалист департамента международных отношений Нозим Атакулов и ведущий специалист Хумоюн Ибрагимов были награждены нагрудными знаками «Отличник физической культуры и спорта».
Шахрулло Шарипович вручая награду, отметил каждого специалиста и их заслуги перед спортивной общественностью страны. В свою очередь, Ойбек Омилович пожелал сотрудникам успехов в дальнейшем.