Сўнгги кунларда мамлакатимизда коронавирус пандемияси сабаб юзага келган мураккаб вазият туфайли янги карантин талаблари жорий қилинмоқда. Республика махсус комиссиясининг қарори билан бир қатор чекловлар қўйиляпти.
Ҳурматли спортчи ва мураббийлар, ҳакaмлар, федерация мутасаддилари, спорт турлари бўйича олий спорт маҳорат мактаби вакиллари, барчангиздан белгиланаётган карантин талабларига қатъий риоя қилишингизни сўраб қоламиз. Ўқув-машғулот йиғини мобайнида зарурат бўлмаган ҳолларда кўчага чиқманг. Ташқарида бўлган вақтингизда ниқоб тақишни, ижтимоий масофа сақлашни, антисептик воситалардан фойдаланишни унутманг.
Япониянинг Токио шаҳрида старт оладиган Олимпия ўйинлари тобора яқинлашиб келмоқда. Унда юқори натижаларни қайд этиш, атлетлетларимизнинг соғ-омон Олимпия ўйинларига етиб бориши барчамизга боғлиқ бўлиб қолмоқда.
Ўқув базаларида МОҚ қошидаги тиббиёт маркази ва Тезкор штаб вакилларидан иборат навбатчилик жорий қилинади. Комиссиянинг янги талабларига риоя қилинг.
Унутмангки, мана шундай кунларда темир интизом ва ўзаро ҳамжиҳатлик билан ушбу мураккаб вазиятдан чиқиб кетишимиз мумкин.

Обращение к представителям спортивного сообщества
В последние дни в связи с ухудшением эпидемиологической ситуации из-за коронавируса внедряются новые карантинные требования. По решению Республиканской комиссии устанавливается ряд ограничений.
Уважаемые спортсмены и тренеры, судьи, представители федераций, школ высшего спортивного мастерства по видам спорта. Мы очень просим вас строго соблюдать правила карантина. Во время учебно-тренировочного сбора без надобности не выходите на улицу. Не забывайте носить маску, соблюдать социальную дистанцию, пользоваться антисептическими средствами.
Приближается старт Олимпийских игр Токио-2020. Завоевание высоких результатов и обеспечение здоровья атлетов зависит от каждого из нас.
В учебно-тренировочных базах будут дежурить представители медицинского центра при НОК и оперативного штаба. Соблюдайте требования карантина.