Сўнгги кунларда мамлакатимизда коронавирус пандемияси сабаб юзага келган мураккаб вазият туфайли янги карантин талаблари жорий қилинмоқда. Республика махсус комиссиясининг қарори билан бир қатор чекловлар қўйиляпти.
Ҳурматли спортчи ва мураббийлар, ҳакaмлар, федерация мутасаддилари, спорт турлари бўйича олий спорт маҳорат мактаби вакиллари, барчангиздан белгиланаётган карантин талабларига қатъий риоя қилишингизни сўраб қоламиз. Ўқув-машғулот йиғини мобайнида зарурат бўлмаган ҳолларда кўчага чиқманг. Ташқарида бўлган вақтингизда ниқоб тақишни, ижтимоий масофа сақлашни, антисептик воситалардан фойдаланишни унутманг.
Япониянинг Токио шаҳрида старт оладиган Олимпия ўйинлари тобора яқинлашиб келмоқда. Унда юқори натижаларни қайд этиш, атлетлетларимизнинг соғ-омон Олимпия ўйинларига етиб бориши барчамизга боғлиқ бўлиб қолмоқда.
Ўқув базаларида МОҚ қошидаги тиббиёт маркази ва Тезкор штаб вакилларидан иборат навбатчилик жорий қилинади. Комиссиянинг янги талабларига риоя қилинг.
Унутмангки, мана шундай кунларда темир интизом ва ўзаро ҳамжиҳатлик билан ушбу мураккаб вазиятдан чиқиб кетишимиз мумкин.

Appeal to representatives of the sports community
In recent days, due to the deterioration of the epidemiological situation due to the coronavirus, new quarantine requirements have been introduced. According to the decision of the Republican Commission, a number of restrictions are established.
Dear athletes and coaches, judges, representatives of federations, schools of higher sports skills in sports. We strongly ask you to strictly observe the quarantine rules. During the training camp, do not go outside unnecessarily. Do not forget to wear a mask, keep a social distance, use antiseptic products.
The start of the Tokyo 2020 Olympic Games is approaching. Achieving high results and ensuring the health of athletes depends on each of us.
Representatives of the medical center at the NOC and the operational headquarters will be on duty at the training bases. Follow the quarantine requirements.