Ўзбекистон Замонавий бешкураш федерацияси ҳам “Халқаро Олимпия куни”ни ёрқин нишонлади
Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси томонидан Юнусобод туманидаги 2-сонли Болалар-ўсмирлар спорт мактаби ҳудудида “Халқаро Олимпия куни”га бағишланган тантанали тадбир бўлиб ўтди. Байрамда Юнусобод ва Учтепа туманларидаги БЎСМларнинг 80 нафардан зиёд ёш бешкурашчилар иштирок этишди.
Дастлаб, ёш спортчилар лазер-ран – югуриш ва лазерли тўппончадан ўқ отишни бирлаштирган замонавий бешкураш спорт йўналиши бўйича беллашдилар. Кейин болалар бошловчининг конкурслари ва мусобақалари билан ўйин-кулги дастуридан завқ олишди. Ва ниҳоят, кучни тиклаш учун болалар учун мазали пикник ташкил этилди. Унда спортчиларга “Халқаро Олимпия куни”нинг тарихи, спортнинг одамлар ҳаётидаги ўрни ва соғлом турмуш тарзининг аҳамияти ҳақида батафсил сўзлаб берилди.

Федерация современного пятиборья Узбекистана торжественно и ярко отметила «Международный Олимпийский день»
Федерация современного пятиборья Узбекистана на территории ДЮСШ N2 Юнус-Абадского района провела торжественное мероприятие, посвященное «Международному Олимпийскому дню». В нём приняли участие более 80 молодых спортсменов-пятиборцев детско-юношеских спортивных школ Юнус-Абадского и Учтепинского районов.
Сначала юные спортсмены соревновались в лазер-ране (это дисциплина современного пятиборья, совмещающей бег и стрельбу из лазреного пистолета). Далее детей ожидала развлекательная программа с играми и конкурсами от ведущего. И напоследок, чтобы восстановить силы, для детей был организован вкусный пикник, во время которого спортсменам подробно рассказали об истории «Международного Олимпийского дня», о роли спорта в жизни людей и важности здорового образа жизни.